Onnea! Maalis–toukokuussa 2019 SeAMKista valmistuneet | SeAMK

Onnea! Maalis–toukokuussa 2019 SeAMKista valmistuneet

kategoria: Hakijalle
SeAMKin valmistuneiden juhlaa vietettiin perjantaina tunnelmallisissa merkeissä.

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

 

Bachelor of Business Administration, DP in International Business

Nguyen Thu, Helsinki

Pham Huyen, Tampere

Soler Mouline Alejandro, Seinäjoki

Turja Emma, Lapua

 

Kulttuurituottaja (AMK)

Ahonen Johanna, Sastamala

Haikonen Roope, Seinäjoki

Haukka Tuomas, Seinäjoki

Jabbi Binta, Oulu

Jormanainen Maija, Vaasa

Järvinen Fanni, Kajaani

Kaunisto Nuutti, Halsua

Kauppinen Susanna, Iisalmi

Ketola Pinja, Seinäjoki

Kyllönen Jouko-Mikael, Oulu

Lehtomäki Vera, Seinäjoki

Lilli Katriina, Porvoo

Meriläinen Henna, Seinäjoki

Nousiainen Niina, Seinäjoki

Penttilä Santeri, Seinäjoki

Ravantti Janita, Tampere

Roininen Sanna, Seinäjoki

Roumio Eetu, Seinäjoki

Toiva Anna, Kangasala

Äijö Jasmin, Helsinki

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Hiltunen Minna, Seinäjoki

Komi Jenna, Imatra

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Iivonen Julius, Seinäjoki

Kartano Annika, Tampere

Kultti Eero, Lapua

Lahti Anssi, Tampere

Latva Iida, Seinäjoki

Leponen Anniina, Tampere

Markkula Jerry, Kangasala

Mäkiranta Marika, Seinäjoki

Palmu Minttu, Lapua

Rajamäki Vili, Seinäjoki

Rantala Juulia, Seinäjoki

Rantamäki Piia, Ähtäri

Räty Otto, Tampere

Susi Aku, Tampere

Tuikka Janne, Seinäjoki

Valtonen Satu, Espoo

Veijanen Vilma, Seinäjoki

Välikangas Hanne, Kauhajoki

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Kallio Timo, Kauhajoki

Kangas Katja, Kauhava

Uuk Sirle, Seinäjoki

Vainionpää Jenni, Kauhava

 

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Aro Eija, Seinäjoki

Lehtisaari Paula, Seinäjoki

Ranta Irene, Seinäjoki

SeAMK Ruoka

 

Agrologi (AMK)

Aho Anu, Perho

Haarajärvi Annika, Kuortane

Juurakko Samuli, Mänttä-Vilppula

Jääskelä Eetu, Kalajoki

Kasi Marjo, Laihia

Kaukinen Heli, Virrat

Lehtilahti Arttu, Ilmajoki

Meitsalo Sanna, Seinäjoki

Myntti Petri, Merijärvi

Mäki Ilona, Siikajoki

Ohriluoma Saija, Karijoki

Paavola Essi, Seinäjoki

Palo Iida-Mari, Ilmajoki

Partala Seija, Pori

Pukara Antti, Honkajoki

Rahja Taneli, Kalajoki

Runtti Esa, Siikajoki

Saha Joona, Seinäjoki

Suomu Christian, Ilmajoki

Sysilampi Miina, Seinäjoki

Tukonen Ulla, Orimattila

Tulenheimo Jari, Espoo

Uusipaikka Juho, Kokkola

 

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Ala-Huikku Alisa, Seinäjoki

Käkelä Saana, Nakkila

Niittymäki Mikko, Sipoo

Panu Taru, Vaasa

Pökkä Sami, Seinäjoki

Seppälä Mikko, Seinäjoki

 

Metsätalouden koulutusohjelma

Takanen Marko, Pori

 

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Aaltonen Mira, Nokia

Korpi Sami, Seinäjoki

Kruhse Noora, Vaasa

Lahtela Jonna, Ähtäri

Mattila Tiina, Pyhäjoki

Paatelainen Ninja, Viitasaari

Perkiö Jenni, Seinäjoki

Rautaniemi Soili, Parkano

Rintamäki Merika, Seinäjoki

Savolainen Laura, Tampere

Viiperi Kalle-Antti, Kokkola

 

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

 

Fysioterapeutti (AMK)

Juvonen Ville, Kurikka

 

Geronomi (AMK)

Heinämäki Ann-Christin, Tampere

Jussila Kati, Kokkola

Rantanen Marjo, Kuortane

Yli-Havunen Sanna, Kurikka

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Ala-Seppälä Niina, Tampere

Fränti Emmi, Seinäjoki

Heinisuo Heidi, Kauhava

Koivisto Sanna, Parkano

Lahtela Juulia, Kauhava

Liponen Iida, Tampere

Lundberg Laura, Tampere

Lähdesmäki Marjaana, Seinäjoki

Mattila Emilia, Seinäjoki

Nurminen Marianne, Mänttä-Vilppula

Ojala Iida, Seinäjoki

Pellikka Pirita, Seinäjoki

Perä Milla, Kurikka

Vacker Jemina, Seinäjoki

Vallivaara Suvi, Seinäjoki

Vihinen Teemu, Seinäjoki

Viitala Antti, Seinäjoki

Yli-Leppälä Annie, Kuortane

 

Sosiaali- ja terveysala ylempi AMK, Kehittäminen ja johtaminen

Ala-Aho Mari, Kurikka

Antila Henna, Seinäjoki

Haapaniemi Emilia, Ähtäri

Katajamäki Tanja, Alajärvi

Koivusalo Johanna, Seinäjoki

Kuoppala Satu, Seinäjoki

Naukkarinen Anna-Maija, Seinäjoki

Pollarinen Heta, Ilmajoki

Pulkkinen Tiina, Lapua

Riihimäki Maija, Vimpeli

Rintamäki Tove, Seinäjoki

Uusihauta Jaana, Seinäjoki

Yli-Harja Helena, Ilmajoki

 

Sosiaali- ja terveysala ylempi AMK, Sosiaaliala

Kaukonen Maija, Ilmajoki

 

Sosionomi (AMK)

Haapakoski Laura, Seinäjoki

Hangasmaa Essi, Sievi

Ilola Essi, Seinäjoki

Järvenpää Aliisa, Seinäjoki

Kantonen Jani Alajärvi

Kivisalo Juha, Lapua

Koivuluoma Maarit, Ilmajoki

Koivusalo Maiju, Isokyrö

Koskiniemi Minja, Seinäjoki

Kruuti Anita, Seinäjoki

Laitinen Sami, Alajärvi

Laitio Sonja, Seinäjoki

Lassila Saana, Oulu

Leppäharju Jonna, Seinäjoki

Merinen Alina, Seinäjoki

Mettälä Antto, Seinäjoki

Mäkelä Tuulikki, Kurikka

Mäki-Kuutti Virpi, Tampere

Mäkinen Jaana, Seinäjoki

Mäkipää Roosa, Kihniö

Niemelä Jarkko, Lapua

Ojavuo Jenna, Seinäjoki

Osmo Minna, Kauhajoki

Piikkilä Sanni, Ilmajoki

Pippola Eki, Seinäjoki

Pölönen Jenna, Lappajärvi

Sahaviita Henna, Seinäjoki

Stenroth-Nyman Teresa, Kauhava

Tala Sara, Seinäjoki

Tucani Leudita, Vantaa

Tuominen Nea, Tampere

 

Terveydenhoitaja (AMK)

Joona Emilia, Seinäjoki

Mäkiluoma Piialiisa, Seinäjoki

Niemelä Annika, Seinäjoki

 

SeAMK Tekniikka

 

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Ala-Välkkilä Eetu, Seinäjoki

Heikkilä Konsta, Ilmajoki

Järvistö Joni-Matti, Seinäjoki

Koivuluoma Jari, Ilmajoki

Källi Saku, Seinäjoki

Luomanen Henri, Seinäjoki

Mansikka-aho Mikko, Seinäjoki

Ojala Henri, Seinäjoki

Pellikka Toni, Pälkäne

Peltokangas Antti, Seinäjoki

Penttilä Nico, Seinäjoki

Pitkäkangas Juho, Seinäjoki

Pärmi Henry, Seinäjoki

Tuisku Ville, Kurikka

Tuominen Sami, Kauhajoki

Tölli Arttu, Nivala

Valkeinen Lauri, Tampere

Veikkola Tuomas, Tampere

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Aho Antti, Seinäjoki

Alinen Asko, Lapua

Eklund Sebastian, Alavus

Eronen Johannes, Seinäjoki

Haapala Vesa-Matti, Seinäjoki

Hakala Olli, Ilmajoki

Huhtanen Tomi, Seinäjoki

Ilomäki Riku, Alajärvi

Issakoff Petri, Ilmajoki

Jussila Juho, Seinäjoki

Juutti Jan-Erik, Seinäjoki

Kankaanpää Juhana, Seinäjoki

Ketola Joni, Seinäjoki

Kiviniemi Aki, Seinäjoki

Kokko Panu, Kauhava

Korhonen Oskari, Järvenpää

Lepistö Josi, Seinäjoki

Mannio Mika, Seinäjoki

Maunula Ossi, Seinäjoki

Mäkynen Sami, Kurikka

Nukarinen Arttu, Seinäjoki

Panteleev Alexander, Lapua

Rannila Tommi, Seinäjoki

Rinta-Kauhajärvi Tomi, Isojoki

Rossi Osmo, Seinäjoki

Ruohoniemi Joona, Seinäjoki

Salo Mikko, Kauhajoki

Takala Sami, Seinäjoki

Vierikko Henry, Lapua

Ylisaari Juha, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Hautaniemi Joonas, Vaasa

Kallio Topias, Seinäjoki

Kangasniemi Mikko, Seinäjoki

Kulku Johanna, Sastamala

Kuusisaari Sami, Seinäjoki

Luoma Laura-Mari, Kurikka

Paananen Sari, Ilmajoki

Sillamäe Taimo, Parkano

Vainiokangas Rami, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Alanko-Luopa Jere, Kurikka

Ala-Rantala Juha, Seinäjoki

Ala-Vannesluoma Markus, Kuortane

Hirvikoski Oskari, Seinäjoki

Jäntti Mika, Seinäjoki

Kuusisto Petteri, Seinäjoki

Känsälä Jere, Seinäjoki

Mustajärvi Aleksanteri, Seinäjoki

Mäkiranta Roope, Seinäjoki

Perttula Teemu, Kurikka

Reinikka Jesse, Ilmajoki

Rinkineva Jussi, Seinäjoki

Ruoho Sebastian, Seinäjoki

Tuomisto Joni, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Kukkurainen Marko, Seinäjoki

Rossi Teemu, Kankaanpää

 

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Aho Mikko, Vaasa

Hautala Jarkko, Kauhava

Hietalahti Peter, Kauhajoki

Koivula Jaakko, Seinäjoki

Ruokonen Antti, Vaasa

 

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Ahonen Pirjo, Jyväskylä

Hynninen Eemeli, Helsinki

Hämäläinen Jaakko, Laukaa

Hänninen Jarkko, Kyyjärvi

Kananen Juuso, Jyväskylä

Karonen Katja, Kauhava

Kilpinen Perttu, Jyväskylä

Kuhno Juha, Helsinki

Kuikkanen Teemu, Jyväskylä

Lehtonen Jaakko, Kurikka

Liekkinen Marko, Äänekoski

Riihimäki Jouko, Perho

Saarimaa Laura, Soini

Saranpää Tero, Kuortane

Suhonen Anne, Nurmijärvi

Sysmäläinen Terho, Hankasalmi

Taipalus Jussi-Matti, Seinäjoki

Yli-Karjanmaa Jonna, Seinäjoki