Onnea elo–lokakuussa 2019 SeAMKista valmistuneet! | SeAMK

Onnea elo–lokakuussa 2019 SeAMKista valmistuneet!

kategoria: Hakijalle
SeAMKin koulutusesite 2018
Onnea SeAMKista valmistuneet!

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

Bachelor of Business Administration, DP in International Business

Nguyen Hang, Helsinki
Olkkonen Tuomas, Jyväskylä
Tarbai Gilbert, Espoo
Ulbrichtová Kristína, Seinäjoki

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

Aho Anita, Reisjärvi

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Flander Jarmo, Hämeenlinna
Kanko Suvi. Kauhajoki
Kiela Mika, Seinäjoki
Mattila Jari, Nurmijärvi
Metsomäki Satu, Seinäjoki
Norpo Titta, Seinäjoki
Pohjois-Koivisto Eveliina, Seinäjoki

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Alakortes Anna, Isojoki

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Kytövaara Jouni, Ilmajoki
Matintupa Sanna, Alajärvi
Nelimarkka Paula, Seinäjoki
Tyynelä Anne, Tampere

SeAMK Ruoka

Agrologi (AMK)

Koivisto Piia, Seinäjoki
Väli-Torala Ritva, Ilmajoki

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Kaunela Teemu, Loimaa

Restonomi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Kankaanpää Riika, Huittinen

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

Fysioterapeutti (AMK)

Jokiniemi Jonna, Tampere

Sosiaali- ja terveysala ylempi AMK, Kehittäminen ja johtaminen

Rantala Kirsi, Ilmajoki

Sosionomi (AMK)

Huhdankoski Sandra, Turku
Koppelomäki Karolina, Seinäjoki
Ojanen Maarit, Vaasa
Salmenautio Jasmiina, Seinäjoki

SeAMK Tekniikka

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Ojala Mikko, Seinäjoki
Parkkinen Toni, Tampere

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Järvinen Tapani, Vimpeli
Majalahti Valtteri, Ilmajoki

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Raittinen Jussi, Kurikka

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Rantamäki Teemu, Seinäjoki

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Haapala Arto, Seinäjoki

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Pakkanen Timo, Ilmajoki