Onnea loka–joulukuussa 2021 SeAMKista valmistuneet! | SeAMK

Onnea loka–joulukuussa 2021 SeAMKista valmistuneet!

kategoria: Hakijalle
SeAMK onnittelee valmistuneita!

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

 

Bachelor of Business Administration, International Business

De Gomes Francisca

Koskinen Frida, Seinäjoki

Berta Sancho Sanz

Pham Thanh Thuy

 

Kulttuurituottaja (AMK)

Hellgren Sofia, Helsinki

Ivars Annika, Seinäjoki

Koivukangas Jani, Seinäjoki

Norrbacka Santeri, Seinäjoki

Puolakangas Topi, Seinäjoki

Pursiainen Sami-Pekka, Seinäjoki

Sipola Jouni, Seinäjoki

Westerholm Niko-Petteri, Seinäjoki

Ylikulju Heikki, Raahe

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Ojala Sari, Kauhajoki

Rintala Ella, Teuva

Ruuskanen Ella, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Ala-Kasari Mikko, Seinäjoki

Haapala Jimi, Kurikka

Hautala Benjami, Seinäjoki

Hautanen Casper, Helsinki

Heimonen Jonna, Lapua

Honkaniemi Valtteri, Seinäjoki

Isomäki Jesse, Seinäjoki

Jussila Anton, Kurikka

Jussila Tuomo, Seinäjoki

Jutila Anniina, Kauhava

Jyrkiäinen Miika, Nokia

Järvinen Olli, Tampere

Karvonen Julia, Seinäjoki

Kautonen Noora, Ähtäri

Kereselidze Ilya, Seinäjoki

Kerola Pinja, Seinäjoki

Keski-Heikkilä Krista, Alajärvi

Kivinen Santeri, Seinäjoki

Kivioja Topi, Seinäjoki

Klemettilä Juuso, Tampere

Kuismin  Henna, Alavus

Lammintaus Anniina, Lempäälä

Mansikkamäki Riku, Seinäjoki

Marjomäki Mikael, Seinäjoki

Myllykoski Kati, Alavus

Mäenpää Eeva-Kaarina, Seinäjoki

Mäki Sanni, Seinäjoki

Männistö Tuomas, Lapua

Oksanen Tiina, Keuruu

Peuraharju Emmi, Seinäjoki

Risikko Jarno, Tampere

Saarela Maria-Josefia, Seinäjoki

Sahakoski Sanna, Isojoki

Sammi Mikael, Parkano

Sauna-aho Carita, Tampere

Siltamäki Susanna, Seinäjoki

Svärd Vilma, Haapavesi

Vakkuri Nea, Jyväskylä

Vettenranta Iida, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Hannela Niina, Ilmajoki

Hietamäki Niina-Maria, Oulu

Huhta Laura, Kauhava

Korpela Tanja, Kurikka

Mänty Atte

Salmenautio Heidi, Kauhava

Salmi Tomi, Hyvinkää

 

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

Saarimäki Tuija, Seinäjoki

 

Master of Business Administration, International Business Management

Tetorkin Oleg, Mustasaari

 

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Harjanne Marja, Tampere

Lahti Pasi, Hyvinkää

Latvala Kirsi, Seinäjoki

Åkerman Kerim, Seinäjoki

 

SeAMK Ruoka

 

Agrologi (AMK)

Niemi Nea, Ilmajoki

Sorvali Marjastiina, Soini

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Mäkipelkola Merja, Lapua

Yli-Muilu Saana, Lapua

 

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Jekunen Veera, Lapua

Jouppila Anne-Mari, Ilmajoki

Kannosto Elli-Noora, Ilmajoki

Keinonen Anniina, Seinäjoki

Latosaari Eveliina, Sastamala

Mattila Iiris, Seinäjoki

Niemi Taavi, Pori

Orava Terhi, Kokkola

Pelkkala Jaana-Marika, Seinäjoki

Peltokangas Marjukka, Seinäjoki

Salonen Elina, Alavus

Sivula Meri, Seinäjoki

Terho Rasmus, Sastamala

Tuominen Niko, Raasepori

Virta Nina, Ilmajoki

Vuorela Janina, Seinäjoki

 

Agrologi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Jaatinen Henriikka, Alajärvi

Kivijärvi Erno, Perho

Pietilä Mirva, Evijärvi

 

Restonomi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Asikainen Tarmo, Vantaa

Nevala Mira, Seinäjoki

 

 

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

 

Bachelor of Health Care, Nursing

Adelere Aramide, Vaasa

Ashu Rita, Seinäjoki

Bhandari Prabin, Seinäjoki

Gokova Chidochashe

Gyasi Evans

Ikenye Ibiye, Seinäjoki

Jepchumba Edith

Kuula Johanna, Seinäjoki

McDonald James, Kurikka

Ogbonnikan Olayinka, Seinäjoki

Onu Kenneth

Pölkki Katri, Seinäjoki

Sardar Nadia, Vaasa

Simkhada Phuyal Sangita, Seinäjoki

Tchuandjio Motsou Diane, Seinäjoki

Tran Phan Tuong Vy

 

Fysioterapeutti (AMK)

Autio Janne, Seinäjoki

Halme Laura, Espoo

Havimäki Emilia, Kurikka

Havulinna Alex, Tampere

Kivipelto Jussi, Seinäjoki

Korhonen Lasse, Kurikka

Kumpula Suvi, Vaasa

Kunnari Teresa, Seinäjoki

Käkelä Siru, Seinäjoki

Laitinen Pinja, Seinäjoki

Lapinkorpi Ella, Seinäjoki

Malmimaa Henni, Seinäjoki

Malmivaara Niina, Seinäjoki

Ollonqvist Miia, Kauhajoki

Pakkanen Eveliina, Ylöjärvi

Pirnes Katja, Raahe

Rajala Vilma, Seinäjoki

Rannus Juulia, Turku

Salovaara Anniina, Seinäjoki

Selin Benjamin, Seinäjoki

Sillanpää Mikael, Joensuu

Sirviö Mikko, Oulu

Tevasaari Veera, Turku

Torppa Jenni, Seinäjoki

Töyräskoski Nea, Kokkola

Valkeila Reko, Tampere

Välisaari Valtteri, Seinäjoki

Åström Petteri, Seinäjoki

 

Geronomi (AMK)

Heikkilä Taija, Seinäjoki

Huhtala Arja, Seinäjoki

Kahila Tarja, Ilmajoki

Kankaanpää Anu, Seinäjoki

Nurminen Arja-Liisa, Karstula

Pääkkönen Jenni, Seinäjoki

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Aho-Mantila Jenna, Seinäjoki

Ala-Hukkala Maiju, Seinäjoki

Hannukainen Julia, Seinäjoki

Heikkilä Krista, Kauhava

Heinonen Oona, Hämeenlinna

Heinämäki Juulia, Seinäjoki

Hietanen Susanna, Seinäjoki

Huhtanen Iida, Seinäjoki

Illikainen Juho, Seinäjoki

Juvonen Niina, Seinäjoki

Keisala Marjoriina, Lapua

Keskimäki Jenna, Seinäjoki

Koivisto Julia, Evijärvi

Kokko Tiia, Seinäjoki

Koskiniemi Rosa, Helsinki

Kotkaniemi Emilia, Seinäjoki

Kunttu Julia, Turku

Kytölehto Reija, Petäjävesi

Kytömäki Mira, Ilmajoki

Lahti Sonja, Seinäjoki

Lammi Jenna, Lapua

Luuri Laura, Ilmajoki

Muilu Maiju, Lapua

Mäkinen Julianna, Ruovesi

Nikko Susanne, Seinäjoki

Näyrä Henna, Kauhava

Panula Maiju, Lapua

Parkkonen Jonne, Lapua

Porre Emilia, Seinäjoki

Pölkki Johanna, Seinäjoki

Rajala Anniina, Seinäjoki

Raunio Miika, Seinäjoki

Rintamäki Petra, Seinäjoki

Saarela Helmi, Seinäjoki

Santi Noora, Seinäjoki

Sihto Teppo, Seinäjoki

Soivio Celestina, Seinäjoki

Suolahti Sonja, Kauhava

Taipale Sini, Kauhava

Vahala Sara, Seinäjoki

Viinikka Matias, Kauhava

Vuorenmaa Julia, Helsinki

Vuori Ella, Seinäjoki

 

Sosionomi (AMK)

Ahlholm Julia, Sienäjoki

Etula Rebecca, Seinäjoki

Hautamäki Linda, Seinäjoki

Hiltunen Pihla, Seinäjoki

Holkko Nina, Seinäjoki

Huuhtanen Petteri, Seinäjoki

Hörkkö Eerika, Seinäjoki

Isojoki Hilkka, Vimpeli

Jokela Terhi, Seinäjoki

Kangas Hanna, Seinäjoki

Karhu Eveliina, Seinäjoki

Katajamäki Sami, Seinäjoki

Koutonen Julia, Seinäjoki

Kurtti Jere, Seinäjoki

Latva Riina, Ilmajoki

Lehtinen Roosa, Kurikka

Lehtovaara Meri, Seinäjoki

Lindberg Hanna, Lapua

Luoma Theresa, Seinäjoki

Lähteenmäki Karoliina, Seinäjoki

Mahlamäki Laura, Seinäjoki

Mustajärvi Juulia, Seinäjoki

Mäkelä Emmi, Tampere

Männistö Niina, Seinäjoki

Mäntynen Kaisa, Kalajoki

Nahkala Henna, Lappajärvi

Närhi Janni, Jyväskylä

Ojala Artturi, Jyväskylä

Ojala Tiina, Soini

Patoranta Jenna, Seinäjoki

Pulli Pauliina, Seinäjoki

Puska Essi, Seinäjoki

Raikula Maija, Seinäjoki

Rinta-Erkkilä Viivi, Kurikka

Ruohomäki Miisa, Seinäjoki

Salmela Jenna, Oulu

Takala Joonas, Seinäjoki

Tapio Jenni, Seinäjoki

Vuolli Jenna, Rovaniemi

Västi Peppiina, Seinäjoki

Ylinen Tiia, Seinäjoki

 

Terveydenhoitaja (AMK)

Aikala-Valli Jenni, Kurikka

Finnilä Emilia, Seinäjoki

Haapasaari Mira, Kurikka

Kaaranka Hanna, Kuortane

Kauppi Karina, Seinäjoki

Kojonen Milla, Lapua

Koski Jenna, Seinäjoki

Koski-Säntti Kaisa, Seinäjoki

Lahtinen Liisa-Mari, Seinäjoki

Leskinen Anne, Teuva

Paalijärvi Mari, Seinäjoki

Paananen Reetta, Seinäjoki

Pajuranta Henrietta, Ilmajoki

Peltonen Heidi, Seinäjoki

Pohjo Mari, Seinäjoki

Pynttäri Marjo, Seinäjoki

Rantakömi Sani, Vaasa

Saarimaa Vilhelmiina, Seinäjoki

Seppälä Satu, Seinäjoki

Sjöblom Noora, Seinäjoki

Toukola Sinna, Seinäjoki

Tuppi Noora, Seinäjoki

Turja Roosa, Lapua

Vakkuri Elina, Helsinki

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Kehittäminen ja johtaminen

Ekola Julia, Kauhava

 

SeAMK Tekniikka

 

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Antila Tomi, Kauhajoki

Länsisaari Tomi, Seinäjoki

Jylkkä Johannes, Tampere

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Ketola Tomi, Seinäjoki

Leppälä Jesse, Kokkola

Lindholm Niko, Seinäjoki

Mäki Juhani, Ilmajoki

Koivisto Ari, Soini

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Kovanen Jiri, Seinäjoki

Petäjämäki Lasse, Seinäjoki

Pohjonen Sanna, Kivijärvi

 

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Puska Teemu, Seinäjoki

 

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Alasaari Marko, Seinäjoki

Hämylä Markus, Hämeenkyrö

Mäkinen Sami, Seinäjoki

Niemelä Markus, Seinäjoki

Rantanen Hannu, Jyväskylä

Tumpula Pasi, Seinäjoki

Insinööri (ylempi AMK), Automaatiotekniikka

Kapela Janne, Seinäjoki

Koskinen Veli, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Lammintakanen Mika, Seinäjoki

Mäkilaakso Mikko, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Alanko Riitta-Liisa, Seinäjoki

Hemminki Jari, Seinäjoki

Latvala Marko, Alavus

Luoma Lauri, Seinäjoki

Vehniä Jari, Seinäjoki

Yli-Kiikka Maarit, Vaasa