Onnea! Touko–kesäkuussa 2019 SeAMKista valmistuneet

kategoria: Hakijalle
SeAMKin visio opiskelijalle parhaana ammattikorkeakouluna näkyy myös tuoreessa koulutusesitteesssä.
Onnea SeAMKista kesän aikana valmistuneille!

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

 

Bachelor of Business Administration, DP in International Business

Freundlich Mikael, Espoo

Kolkka Roosa, Seinäjoki

Lule Esther, Seinäjoki

Tusiime Betty, Seinäjoki

Kulttuurituottaja (AMK)

Hautamäki Arttu, Alavus

Kurhela Tiina, Kurikka

Mäkelä Maiju, Kurikka

Uusoksa Tiitus, Helsinki

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

Ahlavuo Marika, Espoo

Hangasluoma Hanna, Seinäjoki

Jaskari Katja, Seinäjoki

Master’s Degree Programme in International Business Management

Koiste Heikki, Seinäjoki

Varila-Norrgård Jonna, Seinäjoki

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Halme Virpi, Seinäjoki

Olli Riikka, Jyväskylä

Penttinen Petri, Seinäjoki

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Anttila Lauri, Tampere

Fränti-Huhtala Mari, Seinäjoki

Hiirikoski Karri, Seinäjoki

Holkkola Aino, Kauhava

Kalliomäki Ella, Seinäjoki

Kangasniemi Pasi, Isojoki

Katajamäki Petra, Kauhava

Kiviniemi Veera, Seinäjoki

Koliini Tanja, Seinäjoki

Kuutti Karita, Kauhava

Majuri Olli, Tampere

Malkamo Ira, Seinäjoki

Mäki-Hakola Cici, Seinäjoki

Mäki-Torkko Taneli, Seinäjoki

Nurmela Jarmo, Alajärvi

Ojaniemi Emilia, Lapua

Pajander Henri, Seinäjoki

Parkkonen-Sorsa Taru, Seinäjoki

Peltola Janette, Seinäjoki

Purola Merja, Kurikka

Raunio Minna, Seinäjoki

Rinta Juho, Ilmajoki

Rintasalo Jonna, Seinäjoki

Ruokamo Jatta, Seinäjoki

Savinen Jukka, Tampere

Siltamäki Emminoora, Kauhava

Yliaho Nina, Seinäjoki

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Palojärvi Eeli, Tampere

Raivio Annu, Ähtäri

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

intra Paula, Seinäjoki

Ojanpää Sami, Seinäjoki

Pirttijärvi Susanna, Ilmajoki

Ylikantola Leila, Seinäjoki

 

SeAMK Ruoka

 

Agrologi (AMK)

Autio Jouni, Kauhava

Eronen Topi, Rantasalmi

Groop Linn, Mustasaari

Harju Olli, Ilmajoki

Heikkilä Niina, Kurikka

Helminen Heidi, Sastamala

Hänninen Liisa, Ilmajoki

Kaitila Aksa, Laitila

Kinnunen Patrik, Pihtipudas

Koskela Hannu, Seinäjoki

Niinistö Sami, Laitila

Raiskio Aki, Kankaanpää

Saari Santeri, Kurikka

Agrologi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Ekola Tarja, Vaasa

Hara Suvi, Huittinen

Jaakkola Anna, Lapua

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Aalto Hanna, Seinäjoki

Autio Teemu, Kokkola

Hakkinen Waltteri, Seinäjoki

Jokinen Oona, Seinäjoki

Kari Marjaana, Alavus

Rasi Henna, Lapua

Rauhala Laura, Kokkola

Vaateri Laura, Seinäjoki

Vahala Juho, Ilmajoki

Insinööri (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Heinonen Riina, Seinäjoki

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Hannila Heidi, Vimpeli

Korkeamäki Annami, Seinäjoki

Wallius Marika, Ilmajoki

Virta Kirsi, Harjavalta

 

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

 

Fysioterapeutti (AMK)

Hakonen Petri, Seinäjoki

Kujala Anni, Vimpeli

Geronomi (AMK)

Nurmela Jenni, Seinäjoki

Sosionomi (AMK)

Haatainen Satu, Lapua

Hiipakka Juuli, Ilmajoki

Honkola Loviisa, Kauhava

Huhta Heidi, Lapua

Ikola Janina, Seinäjoki

Lehto Pia, Lapua

Mäki Sari, Seinäjoki

Niemi Noora, Isokyrö

Nikkari Minna, Lapua

Sillanpää Tiia, Seinäjoki

Syrjälä Jonna, Alavus

Tuurihalme Jasmin, Seinäjoki

 

SeAMK Tekniikka

 

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Haaraniemi Iiro, Seinäjoki

Ihainen Heikki, Virrat

Ilomäki Ville, Vimpeli

Liski Aki, Tammela

Luoma Sami, Isojoki

Märijärvi Tuomas, Seinäjoki

Puska Jarkko, Seinäjoki

Tuominen Henri, Seinäjoki

Uusiportimo Jukka, Alavus

Viitala Pekka, Seinäjoki

Vuolle Santtu, Seinäjoki

Yli-Lankoski Lauri, Parkano

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Hakoniemi Antti, Vaasa

Kari Joonas, Seinäjoki

Kortelainen Antti, Seinäjoki

Kärkölä Matti, Seinäjoki

Lahtinen Arttu, Tampere

Latva-Somppi Veli, Seinäjoki

Matila Matias, Seinäjoki

Mäkelä Aleksi, Vimpeli

Rantamäki Jukka, Seinäjoki

Tala Artturi, Seinäjoki

Törmä Eetu, Kauhajoki

Viitala Juho, Seinäjoki

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Annola Timo, Seinäjoki

Järvilä Otto, Seinäjoki

Korpela Kalle, Laihia

Niinisalo Ari-Pekka, Seinäjoki

Põldmaa Indrek, Seinäjoki

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Hopiavuori Joonas, Seinäjoki

Keskinen Heini, Parkano

Kiviniitty Samu, Seinäjoki

Koskinen Tuomas, Seinäjoki

Lahti Tuomas, Seinäjoki

Leppänen Juuso, Seinäjoki

Loppi Oskari, Seinäjoki

Louhiranta Arttu, Seinäjoki

Majapuro Sini, Lempäälä

Rinta-Porkkunen Matti, Kuortane

Sahakangas Jorma, Karijoki

Svahn Janne, Tampere

Tuhkanen Jesse, Seinäjoki

Valkama Juuso, Seinäjoki

Åkerman Kalle, Seinäjoki

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Pietari Niko, Ilmajoki

Tynjälä Janne

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Majala Janne, Jyväskylä

Ojanperä Teemu, Seinäjoki