SeAMKista 26.5.2017 jälkeen ja kesäkuussa tutkintonsa suorittaneet

kategoria: Hakijalle

SeAMK Elintarvike ja maatalous

Agrologi (AMK)

Ala-Mäyry Sami, Seinäjoki
Autio Ari, Alajärvi
Grönroos Sanna, Jokioinen
Keränen Janne, Kiuruvesi
Korpinen Kaarlo, Kuopio
Mannila Maria, Ilmajoki
Mäkelä Juuso, Kuortane
Niemi Pekka, Virrat
Tastula Antti-Pekka, Kaustinen
Utriainen Katja, Kauhava
Ylineva Vesa, Merikarvia
Ylämäki Matti, Alavus

Bio- ja elintarviketekniikka, Insinööri (AMK)

Harju Tomi, Seinäjoki
Kohtala Joonas, Seinäjoki
Kottari Lenita, Evijärvi
Pienimaa Irma, Lapua
Ylimäki Jenni, Lapua

Metsätalousinsinööri (AMK)

Itäkylä Pia, Merikarvia
Kangastie Karita, Kurikka
Lillstrang Daniel, Lapua
Rahkonen Tomi, Saarijärvi

Restonomi (AMK)

Lepistö Maiju, Ilmajoki
Pynttäri Jaana, Seinäjoki

Agrologi (ylempi AMK), Maaseudun kehittämisen koulutus

Isosaari Esa, Seinäjoki

Restonomi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Ekola Kirsi, Kauhava
Lusa Marika, Ilmajoki

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

Degree Programme in International Business (BBA), Tradenomi (AMK)

Aderibigbe Ade, Seinäjoki
Bauer Svenja, Seinäjoki
Essel George, Seinäjoki
Phung Thi Tam Thanh, Helsinki
Rasi Juha, Seinäjoki
Rytych David, Seinäjoki

Kulttuurituottaja (AMK)

Alho Matti, Kurikka
Aronen Satu, Seinäjoki
Erkinheimo Jaakko, Laihia
Jalava Miia, Seinäjoki
Kivistö Sini, Seinäjoki
Kuusinen Tytti, Kaustinen
Mäkiranta Noora, Kouvola
Salomaa Aurora, Hyvinkää

Muotoilija (AMK)

Degerman Maiju, Seinäjoki

Tradenomi (AMK), Kirjasto ja tietopalveluala

Roslöf Hanna, Tampere

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Autio Ville, Seinäjoki
Hakola Ville, Tampere
Harju Anna-Ilona, Seinäjoki
Hoiska Elina, Helsinki
Huhtala Niina, Seinäjoki
Kivimäki Elina, Seinäjoki
Koivula Leila, Kurikka
Kultanen Elina, Lappeenranta
Lahdensuo Sara, Lapua
Lampi Miko, Seinäjoki
Latomäki Minna, Kauhajoki
Lohilahti Katariina, Seinäjoki
Metsomäki Antti, Lapua
Mäntylä Pauliina, Seinäjoki
Ojanen Jani, Seinäjoki
Peuranen Sanna, Seinäjoki
Salimäki Jenna, Seinäjoki
Sallila Hanna, Seinäjoki
Salo Saana, Seinäjoki
Soinila Jenni, Seinäjoki
Soukkala Hanna, Seinäjoki
Toivonen Jenna, Seinäjoki
Turigin Jani, Seinäjoki

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Alkkiomäki Juha, Tampere
Mikkola Mari, Kurikka
Perttula Jennimaria, Kauhava
Riihimäki Henriikka, Lapua
Viljanen Ari, Pirkkala

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Ahtola Tiina, Kurikka
Back Heli, Laihia
Hakala Jaana, Seinäjoki
Isokangas Tuula, Alajärvi

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

Fysioterapeutti (AMK)

Haapasaari Juuso, Jyväskylä

Geronomi (AMK)

Eklund Mira, Seinäjoki
Göös Kati, Kokkola
Halla-aho Sirpa, Petäjävesi
Leppinen Marjo, Kurikka
Pessi Satu, Kurikka
Pölkki Sini, Karstula
Sorsamäki Seija, Kivijärvi
Urpilainen Saara, Kinnula

Sosionomi (AMK)

Aulu Jarmo, Pori
Haakana Laura, Vaasa
Hänninen Eliisa, Seinäjoki
Koskinen Sara, Tampere
Latva-Mäenpää Sini, Seinäjoki
Laukkonen Liisa, Seinäjoki
Leppälä Nanna, Seinäjoki
Peskova Olga, Kaarina
Rinne Aino, Kurikka
Sammatti Miira, Virrat
Ämmänkoski Riikka, Seinäjoki

Sosionomi (ylempi AMK), Kehittäminen ja johtaminen

Perälä Minna, Kurikka
Vesala Hanna, Kauhajoki

Sosionomi (ylempi AMK), Sosiaaliala

Viitamäki Eveliina, Ilmajoki

SeAMK Tekniikka

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Hirvonen Ville, Jyväskylä
Järvenpää Miikka, Parkano
Musawi Yusuf, Hyvinkää
Ristimäki Olli-Pekka, Kurikka
Saunanen Mikael, Lapua
Sippola Matti, Seinäjoki

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Huis in ‘t Veld Jenina, Isokyrö
Kitti Janne, Seinäjoki
Laikola Markus, Kuortane
Lamppu Juuso, Saarijärvi
Lepistö Essi, Seinäjoki
Manninen Kalle, Seinäjoki
Matikainen Janne, Alavus
Moisio Juha, Ikaalinen
Pakarinen Miika, Tampere
Rahko Arttu, Ilmajoki
Rantavuori Niko, Kauhava
Saarela Matias, Kurikka
Saranpää Tommi, Seinäjoki
Similä Matti, Laihia
Uusi-Ranta Miki, Ilmajoki

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Hemminki Aija, Seinäjoki
Kokko Teemu, Kihniö
Kontturi Hannu, Seinäjoki
Mäkinen Ville, Seinäjoki
Oja Ari, Seinäjoki
Perttula Lari, Helsinki

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Niemi Teemu, Mänttä-Vilppula
Parto Juha-Pekka, Tampere
Vierula Ilpo, Hämeenlinna

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Hattula Ville, Seinäjoki
Viitala Ville, Seinäjoki

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Linna Jukka, Vaasa
Luomanmäki Toni, Seinäjoki
Rinkinen Antti, Seinäjoki
Torvela Johanna, Kurikka

Rakennusmestari (AMK)

Sadeharju Juha, Kauhava