SeAMKista touko-kesäkuussa 2018 valmistuneet | SeAMK

SeAMKista touko-kesäkuussa 2018 valmistuneet

kategoria: SeAMK Info
Valmistuneet - kuvituskuva

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

 

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

Bachelor of Business Administration, International Business

Ahola Aatu, Alavus

Dang Dao, Seinäjoki

Hoikkala Iida-Maria, Jyväskylä

Kalliosaari Pinja, Seinäjoki

Orrström Jan, Alavus

 

Kulttuurituottaja (AMK)

Haapaniemi Tommi, Helsinki

Hakala Mirva,  Seinäjoki

Holma Iida, Seinäjoki

Karri Niilo, Seinäjoki

Koski Oskari, Lapua

Kumpula Jonna, Seinäjoki

Kuparinen Susanna, Vaasa

Makkonen Henna, Seinäjoki

Rintanen Marika, Seinäjoki

Salmela Sami, Seinäjoki

Salo Susanne, Helsinki

Vaaranmaa Terja, Ilmajoki

 

Master’s Degree Programme in International Business Management

Puska Krista, Kirkkonummi

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Amee Aija, Pori

Kontiainen Anne-Mari, Karvia

Lillstrang Marleena, Lapua

Perälä Sami, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Ala-Varvi Antti, Seinäjoki

Ervasti Joni, Seinäjoki

Fält Emma, Seinäjoki

Järvensivu Henna, Seinäjoki

Koskela Reetta, Seinäjoki

Kujala Jesse, Alavus

Lahti Veera, Seinäjoki

Mäkelä Miikka, Seinäjoki

Mäntysalmi Mari, Virrat

Peltola Amanda, Kurikka

Pohjalainen Helena, Hämeenlinna

Poranen Kristiina, Perho

Portin Jyri, Seinäjoki

Rantala Taru, Kurikka

Rantanen Liina, Kauhajoki

Rautiola Saana, Seinäjoki

Ristilä Minna, Laihia

Saarinen Laura, Seinäjoki

Salo Kasimir, Seinäjoki

Takala Janita, Seinäjoki

Viiru Pinja, Seinäjoki

Viljanen Hanna, Vaasa

Viljanen Sami, Seinäjoki

Yli-Kesäniemi Aatu, Tampere

Ylinen Virva, Kauhava

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Alestalo Tiina, Seinäjoki

Julkunen Krista, Tampere

Raatikainen Arja, Kauhava

Rintamäki Päivi, Seinäjoki

Vihakara Sarianne, Pori

 

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Perkiömäki Hanne, Seinäjoki

 

SeAMK Ruoka

Agrologi (AMK)

Haavisto Minna, Kurikka

Koivusilta Minna, Vaasa

Mäkinen Santeri, Ilmajoki

Papinaho Katri, Merikarvia

Viitala Saara, Kaustinen

Viitanen Iida, Seinäjoki

Yrttimaa Miika, Kurikka

 

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Erkkilä Tuomo, Ilmajoki

Ohramaa Olli, Seinäjoki

Saranpää Tuomas, Seinäjoki

 

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Hallila Pauliina, Seinäjoki

Pylkki Henna, Seinäjoki

Rahkonen Eveliina, Kokkola

Rantanen Susanna, Seinäjoki

Vihtari Marjut, Kokkola

 

SeAMK Sosiaali ja terveys

Geronomi (AMK)

Mäkelä Sirkka, Seinäjoki

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Silvonen Simo, Seinäjoki

 

Sosiaali- ja terveysala ylempi AMK, Sosiaaliala

Hauta Auli, Kauhava

Karvonen Mira, Evijärvi

 

Sosionomi (AMK)

Iso-Koivisto Laura, Seinäjoki

Koivula Eveliina, Seinäjoki

Kuismanen Sonja, Kurikka

Pajula Sara, Seinäjoki

Pulliainen Petra, Jyväskylä

Saarinen Noora, Helsinki

Toivanen Saana, Jyväskylä

 

SeAMK Tekniikka

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Ala-Huikku Mikko, Seinäjoki

Ala-Välkkilä Aki, Ilmajoki

Hautala Lauri, Ilmajoki

Honkola Tero, Seinäjoki

Isoherranen Samuli, Seinäjoki

Kangasniemi Iiro, Kankaanpää

Kaukoranta Taneli, Lapua

Kela Mauno, Seinäjoki

Kuusisto Mika, Helsinki

Leponiemi Karri, Hämeenkyrö

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Hanhisalo Iiro, Virrat

Heikkilä Sami, Seinäjoki

Härkki Lauri, Tuusula

Kahila Timo, Seinäjoki

Kangas Joonas, Mänttä-Vilppula

Karvonen Toni, Ilmajoki

Kylkisalo Samuli, Lapua

Luhtala Lassi, Seinäjoki

Luostarinen Joni, Kuortane

Pylkkönen Juha, Karstula

Tuominen Juho, Kauhajoki

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Hirvivuori Jukka-Pekka, Seinäjoki

Korpi Ville, Laihia

Luhtala Marika, Seinäjoki

Mäntyniemi Juho, Seinäjoki

Penttilä Tiina, Seinäjoki

Puttonen Ari, Jyväskylä

Sagulin Jari, Kivijärvi

Valli Samuli, Espoo

Vuorio Matti, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Anttila Henri, Seinäjoki

Matikka Ilari, Lohja

Viljanen Tomi, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Hallaperä Kaj, Laihia

Hangasluoma Jussi, Ilmajoki

Kallio Jussi-Matti, Seinäjoki

Kataja Juha, Seinäjoki

Kauppila Sanna, Kurikka

Kultalahti Kalle, Seinäjoki

Laine Juha-Pekka, Seinäjoki

Nieminen Juha-Matti, Lapua

 

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Kantola Teemu, Espoo

Lehtimäki Miikka, Pori

Saarela Niklas, Kurikka