Syys–joulukuussa 2018 SeAMKista valmistuneet | SeAMK

Syys–joulukuussa 2018 SeAMKista valmistuneet

kategoria: SeAMK Info
Valmistujaisjuhla lavalla
SeAMKin valmistuneiden juhlaa vietettiin tiistaina tunnelmallisissa merkeissä.

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

Bachelor of Business Administration, International Business

Haanpää Markus, Seinäjoki

Le Quang, Seinäjoki

Panhuysen Jan, Seinäjoki

Porema Jan, Mynämäki

Pham Hanh, Helsinki

Rusev Radoslav, Seinäjoki

Sharapova Anna, Pietari

Stranius Tia, Tampere

Yliluoma Jasmiina, Tampere

 

Konservaattori (AMK)

Lintukorpi Henna, Tammela

 

Kulttuurituottaja (AMK)

Niittyniemi Mira, Kokkola

Ryhänen Tanja, Helsinki

Väänänen Stiina, Tampere

 

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

Hautamäki Taina, Seinäjoki

Wikberg Anders

Vanhala Suvi, Tampere

Väliaho Heidi, Seinäjoki

 

Master’s Degree Programme in International Business Management

Tuurinkoski Emmi, Laihia

 

Muotoilija (AMK)

Korpi Saana, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Kangasluoma Teemu, Lapua

Kotro Tiia, Muurame

Laakso Mira, Seinäjoki

Lappi Teemu, Seinäjoki

Leppänen Piia, Mänttä-Vilppula

Luhta Lasse, Seinäjoki

Peuralanmäki Taru, Seinäjoki

Salo Essi, Jyväskylä

Tuominen Mirka, Seinäjoki

Viljanen Joona, Seinäjoki

Vähäsalo Veera, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Ala-Karvia Elina, Seinäjoki

Ahlqvist Heidi, Seinäjoki

Antila Mari, Teuva

Aronen Mirka, Mänttä-Vilppula

Asiala Roosa, Seinäjoki

Aukeala Teemu, Seinäjoki

Autio Aku, Kurikka

Ekola Ville, Seinäjoki

Hakala Jukka, Seinäjoki

Hakanpää Jere, Tampere

Hanhimäki Saima, Kauhava

Havelin Sanna, Seinäjoki

Heinonen Marika, Seinäjoki

Huhtamäki Essi, Seinäjoki

Hänninen Ville, Seinäjoki

Ilomäki Joni, Seinäjoki

Isohanni Taru, Kannus

Jämsén Elisa, Seinäjoki

Kallio Santeri, Seinäjoki

Kangasniemi Anna, Kauhajoki

Kitinoja Maiju, Seinäjoki

Koivu Joli, Helsinki

Kultavirta Anniina, Seinäjoki

Lehtimäki Maria, Ilmajoki

Leikkari Julia, Seinäjoki

Linjamäki Emilia, Lapua

Loima Minna, Ilmajoki

Manninen Katri, Seinäjoki

Markus Mari, Laihia

Moisio Jenni, Seinäjoki

Mäki Misa, Seinäjoki

Peltomäki Henri, Seinäjoki

Peltonen Saku, Seinäjoki

Pihlajamaa Jaakko, Seinäjoki

Pohjois-Koivisto Sarianne, Seinäjoki

Päivärinta Laura, Tampere

Pöytälaakso Niclas, Ilmajoki

Reinikka Jenni, Alavus

Ruuska Antti, Seinäjoki

Ruuttula Vili, Sievi

Saarenmäki Hilkka, Isokyrö

Sinkkilä Sami, Seinäjoki

Ulvila Heidi, Lapua

Uusitalo Arto, Kurikka

Vähä-Karvia Milla, Kurikka

Väliniemi Kristiina, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Kangas Sirpa, Kauhava

Mäntylä Minna, Kauhava

Nattari Nora, Nokia

Pitkälä Anni-Maria, Kurikka

Siikanen Juho-Pekka, Seinäjoki

 

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Hakala, Anna-Mari, Tampere

 

SeAMK Ruoka

Agrologi (AMK)

Alanko Heli, Seinäjoki

Juntti Iikka, Vantaa

Knuutila Santeri, Lempäälä

Laine Sanna, Säkylä

Latva Katariina, Ilmajoki

Merkkiniemi Heli, Kangasala

Mäntyharju Johanna, Seinäjoki

Niskakoski Johanna, Reisjärvi

Oja-Nisula Tarja, Ilmajoki

Perälä Anni, Seinäjoki

Pesonen Maarit, Ilmajoki

Pitkälä Juhana, Kurikka

Rantala Joanina, Seinäjoki

Samppala Essi, Seinäjoki

Talvitie Noora, Ilmajoki

Ylinen Mari, Alavus

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Pehkonen Jori, Kuopio

Tyynelä Ulla-Marja, Seinäjoki

 

Metsätalousinsinööri (AMK)

Auru Jukka, Seinäjoki

Pyhälahti Piia, Alajärvi

Viitanen Mikko, Nokia

 

Metsätalousinsinööri (ylempi AMK), Maaseudun kehittämisen koulutus

Koivuniemi Jorma, Perho

 

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Autio Eeva-Maria, Seinäjoki

Honkala Liisa, Alavus

Kauppinen Tiia, Seinäjoki

Kotila Sari, Oulu

Kuronen Johanna, Kauhajoki

Kyyriäinen Laura, Oulu

Laiho Elina, Turku

Mäki-Paavola Sonja, Kurikka

Nevala Heli, Seinäjoki

Niskala Marjo, Seinäjoki

Oikarainen Katri, Seinäjoki

Palomäki Lilli, Seinäjoki

Riihiluoma Karoliina, Seinäjoki

Sihvonen Mari, Rovaniemi

Tuukkanen Merja, Kyyjärvi

Westerlund Susanna, Pori

Yli-Karjanmaa Emma, Seinäjoki

Ylinen Alisa, Seinäjoki

 

SeAMK Sosiaali ja terveys

Fysioterapeutti (AMK)

Ahokas Jasmiina, Seinäjoki

Haapanen Mikael, Mänttä-Vilppula

Hirsimaa Roosa, Seinäjoki

Kangasniemi Mira, Seinäjoki

Kari Oona, Seinäjoki

Kaseva Sini, Forssa

Kivelä Liisa, Seinäjoki

Kukila Tommi, Seinäjoki

Lahtinen Krista, Tampere

Linnala Pauliina, Ylivieska

Mantere Aino-Kaisa, Seinäjoki

Mikonmäki Tuomas, Seinäjoki

Mäki Maria, Ähtäri

Ojala Elina, Vaasa

Paalanen Jani, Evijärvi

Piiri Jarmo, Seinäjoki

Rosental Anabel, Seinäjoki

Saukkoriipi Saana, Seinäjoki

Talso Susanna, Vaasa

Tuovinen Riikka, Kärsämäki

Turja Ville, Lapua

Valasalmi Jenna, Tampere

Vikman Joanna, Perho

 

Geronomi (AMK)

Ahopelto Jenni, Seinäjoki

Degerman Veera, Seinäjoki

Jaakkonen Noora-Maria, Vaasa

Latvakangas Sami, Seinäjoki

Metsä-Ketelä Annukka, Seinäjoki

Puska Marjo, Ilmajoki

Saarela Mari, Seinäjoki

Tuuri Akseli, Tampere

Udelius Nora, Helsinki

Valta Wilhelmiina, Lahti

Vandell Ella-Ilona, Oulu

Virtanen Elina, Seinäjoki

Hietaniemi Juha, Seinäjoki

Metsä-Ketelä Annukka, Seinäjoki

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Antila Johanna, Kauhajoki

Frösén Marika, Seinäjoki

Haapanen Jussi, Seinäjoki

Hakala Heli, Kurikka

Halme Emmi, Seinäjoki

Halmes Heidi, Seinäjoki

Hautamäki Nanna, Kauhava

Hietanen Sebastian, Seinäjoki

Hiirikoski Susanna, Seinäjoki

Hyrsky Tuula, Kauhava

Härkönen Venla, Lapua

Ilin Jaakko, Seinäjoki

Isoniemi Minna, Lapua

Jalonen Sonja, Nakkila

Järvinen Suvi, Kauhava

Kaksonen Taru, Seinäjoki

Karhu Anniina, Seinäjoki

Kauttu Laura, Seinäjoki

Kivistö Teppo, Alavus

Kivistö Johanna, Vöyri

Knuuttila Marjo, Kauhava

Kormano Jonna-Lotta, Seinäjoki

Koskinen Fanny, Pöytyä

Kukkeenmäki Karoliina, Ähtäri

Kuusinen Sanna, Kurikka

Laitinen Juuso, Nokia

Lehtonen Emilia, Juupajoki

Lindberg Jasmiina, Tampere

Louhula Minna, Perho

Luhtanen Sanna, Seinäjoki

Lundell Robert, Jyväskylä

Luoma Juha-Matti, Seinäjoki

Luttinen Henna, Ylivieska

Mattila Marjo, Seinäjoki

Maukonen Laura, Seinäjoki

Mäenpää Tiia, Kauhava

Mäkinen Sari, Ilmajoki

Mäkynen Anna, Seinäjoki

Niemi Satu, Kurikka

Nikko Kirsi, Seinäjoki

Oikari Joni, Alavus

Ojala Janina, Seinäjoki

Oja-Lipasti Pauliina, Kauhava

Olli Aino, Kauhava

Paavola Lenni, Seinäjoki

Pajunen Erja, Kurikka

Pakarinen Jenny, Seinäjoki

Palmu Juuli, Seinäjoki

Patteri Anne, Lapua

Peltokangas Henna, Kuopio

Perälä Aleksanteri, Kauhava

Pienimäki Essi, Ilmajoki

Pihlajaviita Maria, Seinäjoki

Piirto Emilia, Kurikka

Pikkarainen Aliisa, Seinäjoki

Rauhala Marjo-Riitta, Seinäjoki

Riihimäki Laura, Seinäjoki

Rintala Antton, Seinäjoki

Rinta-Tassi Hanna, Seinäjoki

Saarimaa Mikko, Alajärvi

Saarimaa Joonas, Soini

Salmenoksa Eveliina, Kauhajoki

Salo Heidi, Alavus

Sandberg Mari, Teuva

Sihvonen Heidi, Kauhava

Sillanpää Riikka, Seinäjoki

Suolahti Janika, Seinäjoki

Särkijärvi Sanna, Alajärvi

Takkunen Katariina, Seinäjoki

Tammisto Karoliina, Seinäjoki

Tauriainen Heli, Lapua

Tervo Janika, Kauhava

Turpeinen Topi, Kivijärvi

Vierikko Heidi, Lapua

Virtanen Eija, Alavus

Vuorinen Kaisa, Kurikka

Vähäpukkinen Jonni, Seinäjoki

Yli-Hietanen Iida, Parkano

Yli-Jylhä Jenni, Kannus

Yliluoma Tomi, Seinäjoki

Ylinen Julia, Seinäjoki

Rantala Johanna, Alajärvi

 

Sosiaali- ja terveysala ylempi AMK, Sosiaaliala

Rupponen Niina, Seinäjoki

Samppala Marjo, Kurikka

 

Sosionomi (AMK)

Isoaho Tiina, Seinäjoki

Granat Kristian, Seinäjoki

Hakala Jonna, Kurikka

Hietala Jenniina, Pyhäntä

Holkko Jessica, Seinäjoki

Hylkilä Aija, Lapua

Jaskari Katja, Vaasa

Jokela Miina, Evijärvi

Kohtala Jasmin, Seinäjoki

Kohtamäki Kati, Seinäjoki

Korpela Maria, Seinäjoki

Korpi Jenni, Seinäjoki

Kujanpää Laura, Seinäjoki

Kulmala Leila, Seinäjoki

Kuorilehto Anu, Oulu

Lahti Essi, Seinäjoki

Lehti Saija, Seinäjoki

Leino Annika, Virrat

Luoma Saija, Harjavalta

Löfqvist Petra, Seinäjoki

Marttila Essi, Seinäjoki

Mustajärvi Loraine, Evijärvi

Myllykangas Annika, Seinäjoki

Mäkelä Aleksi, Seinäjoki

Nisula Piia, Seinäjoki

Ojala Heidi, Seinäjoki

Olkkola Elina, Seinäjoki

Pahkamaa Riina, Lumijoki

Puntanen Jenna, Seinäjoki

Rajasaari Kristiina, Alavus

Rantala Sari, Isokyrö

Ruuska Vilma, Helsinki

Salomäki Heidi, Seinäjoki

Siirtola Soile, Kauhajoki

Soininen Henna, Kihniö

Tahlo Reetta, Seinäjoki

Tiitu Saara, Seinäjoki

Välimaa Susanna, Seinäjoki

 

Terveydenhoitaja (AMK)

Aalto Riikka, Seinäjoki

Ahvenniemi Terhi, Lappajärvi

Ala-Lahti Erika, Ilmajoki

Hietala Sanni, Kangasala

Kahilakoski Anna, Kurikka

Kallio Emma, Alavus

Kantola Annika, Seinäjoki

Kivenmäki Veera, Seinäjoki

Kuha Senja, Kuortane

Leskelä Ella, Seinäjoki

Marttila Sonja, Seinäjoki

Nahkala Heidi, Lappajärvi

Pessinen Marja, Lappajärvi

Roos Janika, Seinäjoki

Saihola Kirsi, Seinäjoki

Tolonen Riika, Seinäjoki

Toppari Meri, Kankaanpää

Westerholm Heli, Kihniö

Viitala Satu, Ilmajoki

 

SeAMK Tekniikka

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Kauppinen Jali, Seinäjoki

Kuusrainen Luukas, Hankasalmi

Linna Jere, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Ahonen Janne, Seinäjoki

Kurjenluoma Jussi, Kurikka

Lepistö Patrik, Kauhajoki

Nikula Kyösti, Seinäjoki

Peltomäki Tero, Alajärvi

Vaismaa Hanna, Seinäjoki

Vuorela Niko, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Alapiha Matti, Seinäjoki

Hietaharju Aleksi, Vantaa

Koivisto Lassi, Seinäjoki

Myllymäki Elina, Seinäjoki

Metsolahti Janne, Seinäjoki

Nyrhilä Samuli, Seinäjoki

Peltomäki Sami, Alajärvi

Tiipiö Petteri, Isojoki

 

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Harju Mikko, Kokkola

Lipponen Jani, Seinäjoki

Rainto Julia, Rovaniemi

Wikman Thomas, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Kujala Antti, Nokia

Pellonpää Juha, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Isopahkala Vuokko, Seinäjoki

Moilanen Aki, Oulu

Viinonen Marko, Seinäjoki

 

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Haapa Jaakko, Kankaanpää

Hietaharju Tuomas, Teuva

Hoskari Aatu, Alavus

Isokangas Vili, Seinäjoki

Kapanen Sami, Jyväskylä

Koukkari Jesse, Seinäjoki

Kultalahti Juha, Perho

Kuuppelomäki Janne, Vantaa

Käyhkö Jussi, Tampere

Lamminpohja Jyri, Tampere

Lappalainen Timo, Kurikka

Mikkilä Milla, Seinäjoki

Mäkelä Eetu, Kuortane

Neste Janne, Vantaa

Rakkolainen Mikko, Hämeenkoski

Rinta Jarkko, Ilmajoki

Takanen Heikki, Jyväskylä

Vinkka Aleksi, Lappajärvi