Onnea marras–joulukuussa 2019 SeAMKista valmistuneet! | SeAMK

Onnea marras–joulukuussa 2019 SeAMKista valmistuneet!

kategoria: Hakijalle
SeAMK onnittelee valmistuneita!

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

Bachelor of Business Administration, DP in International Business

McDade James, Seinäjoki

Mikkilä Erno, Seinäjoki

Pham Quyen, Tampere

Phung Phuong, Tampere

 

Konservaattori (AMK)

Kivikartano Riitta, Ikaalinen

 

Kulttuurituottaja (AMK)

Harju Saija-Riina, Seinäjoki

Hautamäki Ronja, Tampere

Korppinen Teemu, Tampere

Leino Jessica, Tampere

Läntelä Minttu, Helsinki

Mannila Roosa, Seinäjoki

Mutikainen Siina, Tampere

Purontaka Kiia, Kokkola

Silvennoinen Pekka, Seinäjoki

 

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

Kortesluoma Juha, Espoo

Ojajärvi Pasi, Seinäjoki

 

Master’s Degree Programme in International Business Management

Essel George, Seinäjoki

Sulkakoski Marja, Kauhava

Välimäki Tiina, Ilmajoki

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Anttila Sani, Seinäjoki

Böök Camilla, Joensuu

Hepokangas Marjut, Pietarsaari

Kankaanpää Juho, Forssa

Lappalainen Riina, Sastamala

Lievonen Sini, Tampere

Luomaniemi Siiri-Milla, Tampere

Makkonen Noora, Forssa

Moberg Joonas, Kurikka

Pohjonen Mira, Kokkola

Rannikko Miika, Seinäjoki

Roponen Vili, Seinäjoki

Ruuska Arttu, Seinäjoki

Salonpää Kalle, Seinäjoki

Tavasti Anne, Kalajoki

Vedenjuoksu Juha, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Ahonen Oona, Vaasa

Ala-Huumo Henrika, Seinäjoki

Annunen Riitta, Seinäjoki

Haapala Jaakko, Seinäjoki

Haapanen Marika, Alavus

Hakala Jukka, Seinäjoki

Hautala Jessica, Seinäjoki

Haveri Teresa, Kihniö

Heiskanen Valtteri, Vantaa

Hellinen Roosa, Alavus

Hiltunen Pipsa-Riina, Seinäjoki

Hänninen Anna, Seinäjoki

Jaakkola Emmi, Ruovesi

Kangasaho Tiina, Vimpeli

Kettunen Emilia, Seinäjoki

Koskinen Mira, Seinäjoki

Kujala Laura, Seinäjoki

Kuusinen Ilari, Kurikka

Lahti Aino, Seinäjoki

Lahtinen Heini, Seinäjoki

Lampi Timi, Vaasa

Mäkiranta Pauli, Seinäjoki

Nayeripoor Nayyereh, Seinäjoki

Niittyniemi Veera, Seinäjoki

Oikari Tiina, Seinäjoki

Ojanen Essi, Kurikka

Ojaniemi Rita-Rosita, Kurikka

Pajukoski Ida, Seinäjoki

Pouhula Mari, Jyväskylä

Rapo Anna, Seinäjoki

Rinta-Valkama Maiju, Seinäjoki

Ruokola Isabella, Seinäjoki

Silvennoinen Miia, Kurikka

Tuomi Helmi, Seinäjoki

Vainio Valtteri, Seinäjoki

Valtee Toni, Seinäjoki

Vuolle Pirita, Seinäjoki

Yli-Jaskari Maija, Seinäjoki

Ylä-Vannesluoma Miia, Alavus

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Yli-Teevahainen Kati, Kauhajoki

 

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Keltto                 Tuulia                 Seinäjoki

 

SeAMK Ruoka

Agrologi (AMK)

Filppula Eero, Ilmajoki

Kallio-Kujala Milla, Seinäjoki

Koivu Essi, Saarijärvi

Kotikangas Iida, Muhos

Kyntäjä Liisa, Seinäjoki

Peräkorpi Lauri, Kauhajoki

Ruuhinen Sarita, Seinäjoki

Salo Jarkko, Isokyrö

 

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Koivumäki Riitta, Seinäjoki

Kultalahti Anniina, Evijärvi

Ortila Anni, Vantaa

 

Insinööri (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Ahde Piia, Espoo

 

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Hällström Tuomo, Seinäjoki

Lehtilä Jere, Seinäjoki

Luoma-aho Niko, Seinäjoki

Rannikko Mira, Seinäjoki

Vainio Kamomilla, Seinäjoki

Wallius Joonas, Seinäjoki

 

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

Fysioterapeutti (AMK)

Hakala Hilla, Seinäjoki

Heinonen Joonas, Helsinki

Honkala Aleksi, Seinäjoki

Kallio Julia, Lapua

Kujala Veeti, Oulu

Lehto Ida, Mustasaari

Montonen Juulia, Seinäjoki

Myllykoski Mari, Vaasa

Pahkala Sami, Kalajoki

Perasto Vesa, Lapua

Puolijoki Jere, Seinäjoki

Pääkkönen Essi, Karijoki

Raunio Nelli, Seinäjoki

Reunamäki Lassi, Seinäjoki

Sillanpää Janika, Kokkola

Sillanpää Johanna, Halsua

Suokko Heidi, Seinäjoki

Tanhuanpää Kia, Tampere

Tiitto Simo, Tampere

Viitasaari Ilona, Seinäjoki

Åström Merika, Seinäjoki

 

Geronomi (AMK)

Ikäheimo Nina, Teuva

Kaukola Ilona, Seinäjoki

Korpikoski Eija, Seinäjoki

Laaksoharju Päivi, Vaasa

Niemenmaa Nina, Kihniö

Piispanen Sanna, Kinnula

Rannamäe Dagne, Espoo

Salkoharju Jonna-Marja, Parkano

Simsiö Elina, Karstula

Vakkila Minna, Tampere

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Aaltonen Janika, Ruovesi

Ala-Kokkila Sini, Kuortane

Alppinen Maarit, Ilmajoki

Aniste Susanna, Isokyrö

Granholm Jenna, Kurikka

Hakanen Jenni, Kurikka

Hankamäki Jutta, Soini

Harjunpää Susanna, Lapua

Hasunen Katja, Seinäjoki

Hietikko-Kaukola Kaisa, Kurikka

Huhdankorpi Marjut, Parkano

Hyrkäs Jonna, Helsinki

Hänninen Emmi, Alajärvi

Jokinen Aino, Seinäjoki

Jäntti Pauliina,Isokyrö

Kailajärvi Satu, Kokkola

Kangas Sara, Seinäjoki

Karhunen Minna, Seinäjoki

Kaunisharju Minna, Seinäjoki

Ketoja Milja, Kauhava

Kivistö Tiia, Ilmajoki

Korpimäki Nuutti, Seinäjoki

Koski Sanna, Ilmajoki

Kuula Henna, Seinäjoki

Kuusela Heidi, Vimpeli

Käkelä Jenna, Seinäjoki

Lahtinen Pauliina, Seinäjoki

Laine Milla, Seinäjoki

Laitila Sari, Seinäjoki

Laurila Jani, Seinäjoki

Lehtola Janina, Seinäjoki

Lundberg-Niemelä Tytti, Seinäjoki

Martola Mira, Seinäjoki

Marttila Elina, Seinäjoki

Männikkö Jenni, Seinäjoki

Palomäki Meiju, Alavus

Peräsaari Jonna, Kurikka

Pietiläinen Riia, Lapua

Piispanen Veera, Seinäjoki

Pollari Ida, Kauhava

Pukkinen Eveliina, Kauhava

Rinta-Opas Hanna, Seinäjoki

Salmi Antti, Seinäjoki

Saukkosaari Oona, Seinäjoki

Sippola Outi     Seinäjoki

Suojanen Mira, Ilmajoki

Syrjälä Linda, Kurikka

Tervala Tuulia, Seinäjoki

Torvinen Henna, Ilmajoki

Uitto Suvi, Seinäjoki

Vainionpää Niina, Seinäjoki

Vienola Kati, Parkano

Viirumäki Heli, Lapua

Vilkki Teea, Seinäjoki

Vitikka Raisa, Seinäjoki

 

Sosiaali- ja terveysala ylempi AMK, Kehittäminen ja johtaminen

Jokilehto Jari, Ilmajoki

Kallio Tuomo, Sastamala

Suvisalmi Pauliina, Seinäjoki

 

Sosionomi (AMK)

Asu Minna, Seinäjoki

Harju Minttu-Emilia, Seinäjoki

Huhtala Emmi, Seinäjoki

Keskitalo Janne, Turku

Koivuniemi Henna, Seinäjoki

Koskiniemi Selina, Kemi

Kuoppala Jenni, Tampere

Leino Ann-Mari, Tampere

Ojala Anni, Kurikka

Ojala Jennina, Seinäjoki

Pakkala Leena, Seinäjoki

Penttala Sini, Isokyrö

Ronkainen Veera, Seinäjoki

Salo Ilona, Seinäjoki

Savolainen Jukka, Isokyrö

Soidinaho Emilia, Ilmajoki

Söderling Terhi, Evijärvi

Takala Minna, Seinäjoki

Takkunen Jaana, Seinäjoki

Viinikka Jonna, Kauhava

 

Terveydenhoitaja (AMK)

Autio Petra, Seinäjoki

Juutila Maria, Seinäjoki

Jyrä Siru, Kurikka

Järvinen Krista, Pori

Koivisto Mervi, Alavus

Kontteli Maiju, Kuortane

Korpela Laura, Seinäjoki

Kotala Veera, Alajärvi

Lindberg Katja, Ilmajoki

Lukka Iida, Helsinki

Luttinen Henna, Oulu

Mäkinen Veera, Tampere

Nevanperä Heidi, Seinäjoki

Nyrhilä Eveliina, Seinäjoki

Ojala Laura, Seinäjoki

Perälä Siina, Seinäjoki

Ranta Janniina, Seinäjoki

Ruukki Elisa, Seinäjoki

Sammatti Veera, Seinäjoki

Santala Roosa-Nelliina, Helsinki

Teräs Henni-Maria, Kuopio

Tyni Suvi, Kauhava

Vahosalmi Jenna, Seinäjoki

Viita Taina, Seinäjoki

Ylä-Soini Veera, Virrat

 

SeAMK Tekniikka

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Kontteli Mikko, Kuortane

Lehtola Antti, Seinäjoki

Niemi Tapio, Nurmijärvi

Ojala Mikko, Seinäjoki

Parkkinen Toni, Tampere

Pynttäri Jesse, Alavus

Rinkineva Juuso, Seinäjoki

Salonen Janne, Parkano

Sarkkinen Simeon, Kokkola

Turkki Samuli, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Mikola Jani, Heinola

Soidinaho Jere, Seinäjoki

Toppinen Jori, Vimpeli

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Aalto Mirva, Seinäjoki

Kangas Tuomas, Seinäjoki

Kashuka Anna, Seinäjoki

Loppi Jere, Seinäjoki

Mäkelä Antti, Alavus

Turja Toni, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Anttila Aleksi, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Aho Tommi, Seinäjoki

Ihainen Jari, Virrat

Pihlajamäki Asta, Seinäjoki

Ulvila Joni, Lapua

 

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Annala Mikko, Kuortane

Göös Veli-Pekka, Seinäjoki

Nurmenrinta Juha, Seinäjoki

Viitala Marko, Kauhajoki

Viljamaa Heikki, Laihia

 

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Antila Ville, Ilmajoki

Asunmaa Aleksi, Alavus

Hakola Teemu, Lapua

Hautala Jarmo, Seinäjoki

Hautaniemi Ari, Seinäjoki

Hämäläinen Jaakko, Kokkola

Ikonen Jesse, Seinäjoki

Keisala Taisto, Soini

Kinnunen Juha, Saarijärvi

Kreko Risto, Kauhajoki

Kumpu-Huhtala Tuomas, Kauhava

Kuoppa-Aho Jarno, Vaasa

Laajala Juhani, Jyväskylä

Lamminaho Pekka, Alavus

Luoma Juho, Seinäjoki

Saikkonen Toni, Jyväskylä

Salokangas Maria, Kauhava

Timonen Anne, Kauhajoki

Tuominen Antti, Seinäjoki

Äijänaho Juha, Alavus