TESTAAMO Ilmajoella: 3D-mallintaminen ja -kuvaus sekä fotogrammetria

TESTAAMO tarjoaa maksuttomia pop-up-tapahtumia maakunnassa yrityksille ja yhteisöille, jotka haluavat edistää digitalisaatiota ja nousevia teknologioita omassa toiminnassaan. Tule rohkeasti kokeilemaan uutta teknologiaa sekä vaihtamaan ajatuksia muiden kehittämisestä kiinnostuneiden kanssa!

Kenelle: Tapahtumat on suunnattu erityisesti eri alojen pk-yrityksille, yhdistyksille ja osuuskunnille. Mukaan ovat tervetulleita myös kuntien ja kehittämisyhtiöiden edustajat.

Mitä saat: Tapahtumat tarjoavat tietoa ja käytännön esimerkkejä nousevien teknologioiden hyödyntämisestä, sekä mahdollisuuden testata uutta teknologiaa asiantuntijoiden ohjauksessa.

Tapahtumat ovat osallistujille maksuttomia ja sisältävät kahvitarjoilun.

Toteutus: Tapahtumat toteutetaan maakunnallisina kiertueina eri paikkakunnilla.

TESTAAMO  Ilmajoella: 3D-mallinnus ja -tulostus sekä fotogrammetria

Tule kuulemaan, miten nämä teknologiat voivat helpottaa prototypointia, tuotekehitystä ja visuaalista dokumentointia –voit saada ideoita omaan työhösi.

Aika ja paikka: 4.2.2026 klo 12-15, Etelä-Pohjanmaan Opisto, Opistontie 111 60800 Ilmajoki

Ilmoittautuminen: Ilmoittaudu mukaan 29.1.2026 klo 16 mennessä

Tilaisuuden toteuttaa Euroopan unionin osarahoittama NexTech Ecosystem: Monialainen Innovaatiotila ja Yhteiskehittämiskeskus.