Onnea helmi-maaliskuussa 2020 SeAMKista valmistuneet! | SeAMK

Onnea helmi-maaliskuussa 2020 SeAMKista valmistuneet!

kategoria: Hakijalle
SeAMKin visio opiskelijalle parhaana ammattikorkeakouluna näkyy myös tuoreessa koulutusesitteesssä.
Onnea SeAMKista kesän aikana valmistuneille!

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

 

Bachelor of Business Administration, DP in International Business

Määttä Markus, Seinäjoki

Serbanuti Andrei, Kauhava

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Lahti Jani, Seinäjoki

Leponiemi Liisa, Parkano

Poikonen Maria, Karstula

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Etula Matilda, Tampere

Haapala Justus, Pori

Hirvelä Olli, Seinäjoki

Järvinen Vesa, Seinäjoki

Kangastie Kristian, Seinäjoki

Koivisto Samu, Seinäjoki

Vaattovaara Roope, Tampere

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Jossens Villepekka, Pirkkala

Kytölä Marita, Seinäjoki

 

SeAMK Ruoka

 

Agrologi (AMK)

Kankaansyrjä Sofia, Kauhava

Luoma Jaakko, Kauhajoki

Restonomi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Björkman Sari, Kauhajoki

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Mäkynen Miia, Tampere

 

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

 

Kehittäminen ja johtaminen (ylempi AMK)

Holma Kirsi, Kauhava

Sosiaaliala (ylempi AMK)

Hyvönen Hanna, Tampere

Järvinen Tiina, Tampere

Kontio Tiia, Seinäjoki

Ylipulli Elina, Lempäälä

Sosionomi (AMK)

Kamppinen Tommi, Seinäjoki

Majalahti Riina, Seinäjoki

Mäkinen Aliisa, Pori

Tachizawa Tuulia, Tampere

 

SeAMK Tekniikka

 

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Aaltonen Janne, Seinäjoki

Keskinen Pasi, Seinäjoki

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Kauppinen Ilari, Seinäjoki

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Palojärvi Markus, Seinäjoki

Välimaa Laura, Seinäjoki

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Kangas Janne, Seinäjoki

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Mäkelä Antti, Alavus

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Havimäki Jukka, Kurikka

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Aaltonen Atte, Tampere

Hakkarainen Joni, Ruovesi

Huhtanen Kalle, Espoo

Karhu Samppa, Jyväskylä

Pietiläinen Tuomas, Helsinki

Puttonen Atte, Jyväskylä

Rauhala Jussi, Espoo

Vähälä Jaakko, Jyväskylä