Onnea helmi-toukokuussa 2021 SeAMKista valmistuneet! | SeAMK

Onnea helmi-toukokuussa 2021 SeAMKista valmistuneet!

kategoria: Hakijalle
Lähikuva vaaleanpunaisesta kukasta ja teksti onnea valmistuville

Seinäjoen ammattikorkeakoulu onnittelee kaikkia kevään 2021 aikana valmistuneita! Valmistuneita juhlitaan virtuaalisesti perjantaina 28.5.2021 klo 12.00.

Juhlalähetys on katsottavissa verkkosivustollamme tai suoraan SeAMKin YouTubessa 30.6.2021 saakka.

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

 

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

 

Bachelor of Business Administration, International Business

Khandaker Zakir Hossain

Sihto Jaakko Henrikki, Seinäjoki

Amnell Ilja Aapeli, Helsinki

Assekti Redouane, Seinäjoki

Ta Quang Nam Anh

 

Kulttuurituottaja (AMK)

 

Takalo Unna Eveliina Tuulikki, Seinäjoki

Pihlaja Sanna Anneka, Kurikka

Mäntynen Teemu Petteri, Seinäjoki

Oksanen Päivi Maria, Seinäjoki

Kantonen Kasimir Johannes, Seinäjoki

 

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

 

Hartikainen Veli-Matti Andreas, Oulu

Hiltula Jarkko Kalervo Rickhard, Helsinki

Lehtinen Janne-Petteri, Seinäjoki

Kunelius Anne-Mari, Jyväskylä

Chen-Ketonen Huan-Ya, Alajärvi

Lehtonen Katja Marianne, Oulu

Paavola Päivi Hannele, Kauhava

Kallioniemi Emmi Mari Eliisa, Tampere

 

 

Master of Business Administration, International Business Management

 

Rajala Pauliina Maarit, Seinäjoki

Seilo Tuomas Ilmari, Seinäjoki

Walsh Anniina Katja Tuulia, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

 

Simelius Jenni Emilia, Tuusula

Erlands Kim Benjam, Teuva

Ahola Maria Josefiina Julia, Seinäjoki

Räntilä Rosa-Maria, Seinäjoki

Vanhatalo Kati Johanna, Pori

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

 

Kultalahti Mikko Juhani, Seinäjoki

Alanko Mikael Mikko Jaakko, Seinäjoki

Männikkö Janina Juulia, Seinäjoki

Ahlberg Elsalotta Emilia, Tampere

Vuorela Annika Johanna, Seinäjoki

Kaperi Markku Juhani

Koivusalo Noora Jasmin, Seinäjoki

Uittomäki Miia Susanna, Seinäjoki

Koivulahti Saku Aleksi, Seinäjoki

Kivipelto Paavo Matias, Seinäjoki

Lehtinen Lotta Pauliina, Sastamala

Försti Jani Niko Matias, Seinäjoki

Prusti Jesse Roy Johannes, Seinäjoki

Naukkarinen Tatu Kristian, Seinäjoki

Ketola Mirka Maaret, Seinäjoki

Aro Samuli Johannes, Seinäjoki

Hämäläinen Joona Henrik Einari, Tampere

Järvenpää Anniina Rosa Raakel, Seinäjoki

Järvenpää Milla Maria Helena, Seinäjoki

Kannisto Oona Maija Orvokki, Seinäjoki

Kontteli Siiri Viliina Päivikki, Seinäjoki

Kuoppamaa Ella Katariina, Pietarsaari

Kuusinen Karita Johanna, Oulu

Läärä Elisa Katariina, Tampere

Martonen Anniina Rosa Maria, Ilmajoki

Marttila Laura Anniina, Seinäjoki

Mutikainen Mikael Arttu Ilari, Seinäjoki

Mänty Katariina Elisabeth, Kurikka

Ojaniemi Nea Henniina, Seinäjoki

Roponen Jonna Liisa Sofia, Lapua

Ruuska Arttu Juhani, Jyväskylä

Siivari Joni Rikhard, Tampere

Vall Joona Aleksi Juhana, Seinäjoki

Westerholm Emilia Ida Sofia, Seinäjoki

Ämmälä Henri Petteri, Seinäjoki

Hauta-Aho Jaakko Olavi, Alavus

Niemelä Samuel Rikhard, Seinäjoki

Polojärvi Pinja Petra, Jyväskylä

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

 

Hernesniemi Mari Susanna, Ilmajoki

Leino Kirsi Mari, Nousiainen

 

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

 

Kuivinen Anna-Riikka Pauliina, Seinäjoki

Hietala Heli Maria, Seinäjoki

Harju-Panula Jonna Maria, Seinäjoki

Koppelomäki Kimmo Erik, Seinäjoki

Silla Mirka Anniina, Espoo

Hellinen Riikka Miia Maarit, Seinäjoki

 

SeAMK Ruoka

 

Agrologi (AMK)

 

Oja Kristiina Satu Josefiina, Kalajoki

Lehtonen Marleena Suvi Annina, Ilmajoki

Renko Jaakko Emil, Isokyrö

Ruotsalainen Anne-Mari Katriina, Alavus

Lahti Johannes Salomoni, Ilmajoki

Pesola Piia Susanna, Hämeenlinna

Peura Kaisa Ulla Justiina, Ilomantsi

Kallio Toni Kristian, Virolahti

Viertokangas Mikko Hannu, Vaasa

Katajamäki Emma Johanna, Evijärvi

Laurila Jaakko Johannes, Teuva

Talvitie Jenni Maija, Ilmajoki

Honkala Jaakko Iisak, Seinäjoki

Alalantela Ari Juhani, Lappajärvi

Halkola Anniina Essi Sofia, Isojoki

Hölsömäki Lauri Johannes, Kauhava

Kujala Sanna Katariina, Seinäjoki

Lylykorpi Jonna Anne Maria, Kauhajoki

Mäki Johanna Cecilia, Ilmajoki

Salomaa Riku Aleksi, Haapajärvi

 

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

 

Koivula Henna Riia, Kurikka

Viitala Joni Juhani, Seinäjoki

Björkman Riitta Maria, Kauhajoki

Hakala Roosa Marianna, Pori

Härmänmaa Siiri, Nivala

Vierelä Satu Johanna, Seinäjoki

 

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

 

Demirel Kadir, Seinäjoki

Aly Matilda Sabina, Seinäjoki

Järvinen Jonna Jannika, Tampere

Mattila Severi Lauri Johannes, Ilmajoki

 

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

 

Fysioterapeutti (AMK)

 

Markkula Sara Kristiina, Ypäjä

Suomela Meri-Tuuli Marianne, Tampere

Heikkilä Pasi Markku Tapio, Kärsämäki

 

Geronomi (AMK)

 

Vainionpää-Hernesmaa Tanja Helena, Alajärvi

Jokikokko Elina Anniina, Seinäjoki

Muinonen Anna Elina, Vaasa

Kallio Milla Maaria, Vaasa

Malkavaara Marianne Hannele, Kangasala

Kantola Pia Päivikki, Seinäjoki

Kivikari Seija Minna Katariina, Ikaalinen

Kellosaari Riina Elina, Seinäjoki

 

Sairaanhoitaja (AMK)

 

Laurila Marjaana Hilkka, Kauhava

Haapala Tiina Marianne, Kauhajoki

Pitkämäki Soili Anne Kristiina, Kauhava

Aro-Koivisto Johanna, Kauhava

Kalliokoski Jenna Jasmin, Lapua

Kannisto Henna Liisa, Isokyrö

Lähdesmäki Maria-Liisa, Seinäjoki

Valli Maria Emilia, Seinäjoki

Holm Tanja Anneli, Vaasa

Itäniemi Marjaana Annika, Kauhava

Keisala Jenni Emilia, Kauhava

Kekola Petra Johanna, Seinäjoki

Kleimola Heli Maarit, Lapua

Koskinen Anna-Maija Inkeri, Juupajoki

Kunnari Terhi Susanna, Kauhava

Myllymäki Jenna Emilia, Alavus

Mäki Janna Peppiina, Kauhava

Patana Jenny Kristina, Seinäjoki

Pesonen Olli Jaakko Sakari, Alajärvi

Sapir Omer, Ilmajoki

Savola Päivi Anneli, Lappajärvi

Takala Jonna Hannele, Lapua

Toppinen Katja Johanna, Vimpeli

Valkjärvi Suvi Tuulia, Kauhava

Arpala Janika Outi Hannele, Vimpeli

Lehtimäki Anna-Leena, Alajärvi

Alanko Aleksi Harri Matti, Seinäjoki

Autio Essi Eveliina, Kauhava

Hautala Miia-Rebekka, Alajärvi

Hietikko Sarita Mailis Anniina, Ilmajoki

Honkanen Paavo Valtteri, Jyväskylä

Isoaho Minna Marjaana, Seinäjoki

Lehtimäki Indira, Vimpeli

Löytömäki Elina Johanna, Lappajärvi

Marjamäki Sanna Kaisa, Alajärvi

Mäkelä Eija Annika, Vimpeli

Paloheimo Olli Reinhold, Vantaa

Ranta Sonja Elina, Alavus

Siirilä Terhi Kyllikki, Alajärvi

Sivula Jarno Mikael, Alajärvi

Tuomela Jutta Kaarina, Vimpeli

Uusi-Seppä Mirkka Eleonoora, Seinäjoki

 

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Kehittäminen ja johtaminen

 

Musakka Birgitta Anneli, Seinäjoki

Saari Soile Susanna, Seinäjoki

Korpela Hannele Marjatta, Lapua

Kangasniemi Susanna Pauliina, Seinäjoki

Kesseli Heidi Susanna, Seinäjoki

Korpi Leena Johanna, Seinäjoki

Myllärinen Anu Tuulikki, Ilmajoki

Mäki Elina Anniina, Soini

Paananen Saara Maria Kaarina, Äänekoski

Pilli Outi Elina, Ähtäri

Rajamäki Mari Helena, Ilmajoki

Upla Kati Annika, Ähtäri

Uusi-Jaakkola Riku Valentin, Seinäjoki

Väänänen Tiia Laura, Seinäjoki

Ylitalo Anna Karoliina, Alajärvi

 

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Kliininen asiantuntijuus

 

Kataja Heli Marjaana, Seinäjoki

 

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Sosiaaliala

 

Rinta-Säntti Katja Eveliina, Ilmajoki

 

Sosionomi (AMK)

 

Markkanen Emilia Iida Kristiina, Seinäjoki

Kiviranta Timo Tapani, Seinäjoki

Niinistö Milla Emilia, Seinäjoki

Haka-Aho Suvi Hanna Maria, Seinäjoki

Hietapakka Roosa Emilia, Seinäjoki

Kulmala Elina Anneli, Seinäjoki

Rajala Emma Maria, Seinäjoki

Turja Janette Josefiina, Alajärvi

Välisaari Emilia Johanna, Seinäjoki

Nuora Enni Johanna, Kauhajoki

Mattila Linda Daniela, Kauhava

Ala-Luopa Karoliina Hanna Maria, Kurikka

Luomaranta Mirkka Susanna, Ilmajoki

Saarenmäki Pauliina Maria, Ilmajoki

Sillanpää Anu Maaria, Ilmajoki

Nissinen Satu Anna Maria, Seinäjoki

Haapala Mari Susanna, Seinäjoki

Haapala Marjo Annika, Alavus

Kaski Mirka Eliisa, Alajärvi

Koskela Annika Iida Eveliina, Vaasa

Kosonen Vilma Auroora, Seinäjoki

Perämäki Sini-Marleena, Seinäjoki

Rintala Marita Susanna, Kurikka

Saari Nina Helena, Kuortane

Simsiö Johanna Eveliina, Ähtäri

Viitala Merja Päivikki, Kauhajoki

Välimaa Jonna-Leea, Ilmajoki

Hakala Noora Jessica, Seinäjoki

Hämäläinen Rita-Riina Jenny Johanna, Jyväskylä

Kaitola Iina Emilia, Tampere

Ketelimäki Riina Marja Hannele, Seinäjoki

Kivisaari Heidi-Maria Kristiina, Seinäjoki

Leskinen Janette Juulia, Seinäjoki

Mäki-Valkama Outi Emilia, Seinäjoki

Peltola Susanna Satu-Lotta, Seinäjoki

Pollari Qiuren Sofia Josefiina, Seinäjoki

Rajamäki Petra Susanna, Kurikka

Riskumäki Sara Maria, Karijoki

Ruotsala Kirsi Marjaana, Kauhava

Räisänen Janette Josefiina, Seinäjoki

Salo Janika Maria Juulia, Seinäjoki

Tampsi Anniina Sofia, Seinäjoki

Tuomimäki Rosa Iina Miriam, Tampere

Vanninen Miia Hanna Helena, Viitasaari

Vehkaoja Aino Henriikka, Seinäjoki

Nissinen Minna Kukka-Maaria, Kyyjärvi

Rantamäki Suvi Julia, Seinäjoki

Liimatta Petra Anneli, Seinäjoki

 

Terveydenhoitaja (AMK)

 

Nivukoski Eveliina Iida Maria, Seinäjoki

Harju Susan Suvi-Marjaana, Seinäjoki

Järvinen Annika Kaarin, Pirkkala

Seppänen Johanna Tuulikki, Lapua

Rajala Emmi Aino Marleena, Ilmajoki

 

SeAMK Tekniikka

 

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

 

Piispanen Rami Miikkael, Seinäjoki

Kangas Niko Petri, Seinäjoki

Myllykoski Niko Juhani, Seinäjoki

Tiipiö Artturi Eetu Henrik, Isojoki

Uitto Sami Matias, Seinäjoki

Viinamäki Jari Juhani, Ilmajoki

Kotila Henri Mikael, Seinäjoki

Åkerman Joni Markus, Laihia

Männistö Tuomas Antero, Ilmajoki

Laitinen Lauri Matti Ilmari, Varkaus

Tenhunen Jarmo Heikki Ensio, Seinäjoki

Vuorinen Tomi Kristian, Seinäjoki

Lahtinen Jere Tapani, Lapua

Murorinne Juha Aleksi, Tampere

Rintamäki Jari Olavi Rikhard, Seinäjoki

Kallio Aleksi Pauli Olavi, Jyväskylä

Mäenpää Mikko Samuel, Seinäjoki

Nurminen Samuli Roope Henrik, Seinäjoki

Uusitalo Ismo Arttu Olavi, Kauhava

Pitkäranta Miika Matias, Seinäjoki

Rintala Joni Kristian, Parkano

Toppinen Sami Seilim Nikolai, Kyyjärvi

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

 

Toivola Matias Henri Rikhard, Seinäjoki

Rientamo Katri Tuulikki, Kurikka

Vessari Esko Andreas, Ilmajoki

Kivelä Tapio Antero, Ilmajoki

Lemponen Henri Toivo Ilmari, Lapua

Mäki-Kojola Jyri Jaakko Juhani, Seinäjoki

Korri Pasi Antero, Lapua

Rantamäki Mika Matias, Lapua

Näykki Jaakko Matias, Seinäjoki

Seppälä Marko Tapio, Ähtäri

Viander Elina Annika, Pihtipudas

Alakoskela Henna Kristiina, Lapua

Aukeala Elmeri Juho Petteri, Sastamala

Mäki-Könnö Pasi Markus, Seinäjoki

Puska Mikko Sebastian, Kauhajoki

Turja Olli Samuli, Lapua

Mustakangas Ville Matti Ensio, Mikkeli

Silvonen Riku Eemeli, Alajärvi

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

 

Kuusisto Marko Juha Kalervo, Kauhajoki

Borisov Paula Kyllikki, Mustasaari

Åman Petri Kristian, Kauhava

Koivukangas Heli Johanna, Seinäjoki

Saarremaa Kirsti Helena, Seinäjoki

Nisula Josua Pauli Markus, Vantaa

Rintala Jarkko Oskari, Seinäjoki

Yli-Jaskari Antti Eemeli, Seinäjoki

Vuorela Julius Kai Armas, Alavus

Nukarinen Eemeli Waltter, Seinäjoki

Gratschew Aleksi Julius, Tampere

Turpeinen Pertti Oskari, Kyyjärvi

Myller Esa Antero, Raahe

Koskinen Henni Maria, Seinäjoki

Huhtala Totti Mikael, Nokia

Garbali Alexandr, Seinäjoki

Heinonen Valtteri Eemeli, Kokkola

Raisio Jussi Tuomas, Seinäjoki

Takala Ville Elias Aaprami, Seinäjoki

Puuronen Tommi Matias, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

 

Ranta Jani Arto Kalevi, Seinäjoki

Vanhanen Jouni Lauri Aleksi, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Automaatiotekniikka

 

Häivälä Niko Olavi, Kokkola

Korpinen Henri Juhani, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

 

Jylhä Hannu Pekka, Ylivieska

 

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

 

Metsäranta Jari Pekka, Kauhajoki

Saarela Juha Antero, Seinäjoki

Mattila Jukka Matias, Seinäjoki

Nikkarikoski Tero Johannes, Seinäjoki

Ridderstad Miia Birgitta, Mustasaari

Honkala Juho Urho Ales, Ilmajoki

Koskela Anna-Kaisa, Ilmajoki

Suopuro Antti Sakari, Lapua

Seppä Aki Pekka Tapani, Seinäjoki

 

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

 

Tuittu Jukka Tapani, Ilmajoki

Erkkilä Hannu Hermanni, Helsinki

Kangas Arttu Juhani, Kauhava

Kuismin Päivi Kaarina, Ilmajoki

Pihlaja Jaakko Samuli, Seinäjoki

Valkonen Henri Petteri, Muurame

Kuusisto Tea Ulrika, Laihia

Ala-Porkkunen Joona Ilmari, J