Onnea! Huhti–toukokuussa 2020 SeAMKista valmistuneet | SeAMK

Onnea! Huhti–toukokuussa 2020 SeAMKista valmistuneet

kategoria: Hakijalle
Kuvituskuva

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

 

Bachelor of Business Administration, DP in International Business

Huovila Elina, Espoo

Muñoz Gómez Carmen, Seinäjoki

Määttä Markus, Seinäjoki

Vázquez Casares María, Seinäjoki

 

Kulttuurituottaja (AMK)

Anttila Hilda, Seinäjoki

Ekman Roope, Seinäjoki

Isopellinen Riku, Seinäjoki

Kalliokoski Roope, Helsinki

Salomäki Rebekka, Seinäjoki

Soikkeli Sonja, Iitti

Vaahtera Julia, Pori

 

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

Kyllönen Katja, Alajärvi

 

Master of Business Administration, International Business Management

Huttunen Jacob, Seinäjoki

Nieminen Michael, Seinäjoki

Paulamäki Jukka, Uurainen

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Haaranoja Anna-Maija, Karijoki

Lahti Jani, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Asiala Milla, Pirkkala

Barkman Ville, Helsinki

Da Silva Maria, Seinäjoki

Harju Venla, Ilmajoki

Huhtamäki Oona, Seinäjoki

Ivalo Emma, Tampere

Järvinen Vesa, Seinäjoki

Kantola Kaisa,  Seinäjoki

Kivikangas Essi, Seinäjoki

Koveronkoski Olli, Seinäjoki

Laakso Taru, Seinäjoki

Laulaja Anni, Kurikka

Linna Juho, Seinäjoki

Lähteenmaa Johanna, Seinäjoki

Malkamäki Pauliina, Seinäjoki

Mikkilä Emma, Seinäjoki

Männikkö Miko, Seinäjoki

Neuvonen Waltteri, Kokemäki

Onnela Minna, Seinäjoki

Pyylampi Essi, Seinäjoki

Rautio Petro, Seinäjoki

Salli Arja, Seinäjoki

Salo Kristina, Nokia

Sampo Minna, Tampere

Toivola Antti, Seinäjoki

Tonteri Jani, Alavus

Viinikainen Leena, Ähtäri

Vuoluterä Elina, Ilmajoki

Vähä-Koivisto Janne, Tampere

Ylimäki Juha, Riihimäki

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Leppiniemi Pasi, Seinäjoki

Pääkkönen Petri, Kauhajoki

 

SeAMK Ruoka

Agrologi (AMK)

Erkkilä Emma, Kokkola

Hyppönen Niko, Kokkola

Iso-Koivisto Tuomo, Seinäjoki

Jylkkä Oskari, Kalajoki

Kankaansyrjä Sofia,  Kauhava

Kiltilä Janne, Isokyrö

Kolppanen Miina-Maria, Seinäjoki

Latvala Atte, Vimpeli

Luoma Jaakko, Kauhajoki

Nikkola Päivi, Kauhajoki

Rajala Ville, Seinäjoki

Väisänen Mirva, Posio

 

Agrologi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Huhtaluhta Soila, Seinäjoki

Kokkinen Satu, Kauhajoki

 

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Taipaleenmäki Tomi, Seinäjoki

 

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Blomqvist Heikki, Vantaa

Hakala Hanna, Seinäjoki

Laikola Jani, Seinäjoki

Nieminen Tomi, Seinäjoki

Nummela Antti, Seinäjoki

Potila Tero, Tampere

 

Restonomi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Matero Sirpa, Oulu

 

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

Sairaanhoitaja (AMK)

Anttila Elisabeth, Seinäjoki

Eklund Susanna, Seinäjoki

Hankaniemi Laura, Seinäjoki

Hautoniemi Sonja, Seinäjoki

Huhtala Mira, Seinäjoki

Höykinpuro Janika, Seinäjoki

Kivimäki Janette, Seinäjoki

Koivusalo Jari, Seinäjoki

Koskiranta Kia, Seinäjoki

Niemelä Pirta, Seinäjoki

Raittinen Emilia, Seinäjoki

Rantakallio Anna, Seinäjoki

Salokas Heidi, Seinäjoki

Salonen Kristiina, Seinäjoki

Sinkkonen Jenni, Ilmajoki

Valtari Riina, Seinäjoki

 

Sosiaali- ja terveysala ylempi AMK, Kehittäminen ja johtaminen

Siltanen Sirpa, Lapua

 

Sosiaali- ja terveysalan (ylempi AMK) Kliininen asiantuntijuus

Isosaari Marja, Seinäjoki

Aromäki Suvi, Kauhava

Hannelin Eeva-Kaisa, Vaasa

Kaukola Piia, Kurikka

Kärnä Raila, Lapua

Lahdentausta Sofia, Seinäjoki

Määttä Elina, Ilmajoki

Ojanperä Laura, Seinäjoki

Rantala Hanna, Seinäjoki

Salo Tarja, Seinäjoki

Tuokkola Kosti, Seinäjoki

Vaaranmaa Kirsi, Mustasaari

 

Sosionomi (AMK)

Aho Jaakko, Seinäjoki

Asp Anne, Seinäjoki

Haanpää Virpi, Seinäjoki

Hangasmäki Emilia, Seinäjoki

Hauta Sanna, Seinäjoki

Hautamäki Reetta, Seinäjoki

Hollo Maarit, Loimaa

Härkönen Veera, Seinäjoki

Iso-Oja Kristiina, Ikaalinen

Jyllilä Maria, Seinäjoki

Kangasluoma Reija, Laihia

Kaukola-Risku Roosa, Seinäjoki

Kaunismäki Anni, Seinäjoki

Koivuniemi Erika, Laihia

Kurunsaari Minna, Seinäjoki

Kuusento Henna, Seinäjoki

Laine Tiina, Isokyrö

Latvala Elina, Seinäjoki

Lindgren Liisa, Jyväskylä

Maja Satu-Maaret, Seinäjoki

Martikainen Sini, Seinäjoki

Metsomäki Mari, Seinäjoki

Mäki Jenna, Kauhava

Mäkinen Leena, Seinäjoki

Nummela Maiju, Seinäjoki

Rannanpää Aune, Vimpeli

Rintala Satu, Lapua

Rinta-Valkama Janika, Seinäjoki

Roiha Krista, Seinäjoki

Seppänen Anni, Seinäjoki

Siltasalmi Vanessa, Saarijärvi

Toropainen Sanna, Seinäjoki

Tukio Elina, Kurikka

Unkuri Sini, Ilmajoki

Uusitalo Merita, Kauhajoki

Viljanen Pauliina, Vantaa

Virkkunen Siiri, Seinäjoki

Yliannala-Peltola Margit, Lapua

Ylä-Rautio Anu, Alavus

Ämmälä Pinja, Jyväskylä

 

SeAMK Tekniikka

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Ala-Koukkari Jussi, Seinäjoki

Grav Markus, Ilmajoki

Harju Jori-Pekka, Tampere

Hautala Kristian, Seinäjoki

Kangas Aleksi, Mänttä-Vilppula

Kauppi Marko, Vaasa

Kivinummi Kimi, Seinäjoki

Koivula Juha, Seinäjoki

Laitala Teemu, Seinäjoki

Romppainen Samuli, Seinäjoki

Taipale Tino, Seinäjoki

Tamminen Aleksi, Seinäjoki

Välimäki Topias, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Haapalaakso Santeri, Seinäjoki

Huhtamäki Artturi, Seinäjoki

Junttila Joonas, Seinäjoki

Kaurala Antti, Seinäjoki

Keskinen Ilkka, Seinäjoki

Koskela Konsta, Lapua

Laajala Mikko, Seinäjoki

Laaksoharju Tomi, Seinäjoki

Latva-Salo Atte, Kurikka

Lehtiniemi Susanna, Ilmajoki

Leppänen Arttu, Seinäjoki

Mattila Ville, Seinäjoki

Mustalahti Joona, Seinäjoki

Palomäki Pasi, Kurikka

Patana Lauri-Matti, Veteli

Pennanen Janne, Tohmajärvi

Rannila Matias, Seinäjoki

Rissa Toni, Seinäjoki

Sainio Petri, Lapua

Savela Juha, Keuruu

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Heinämäki Jyrki, Siikainen

Hietala Joni, Seinäjoki

Juhola Janne-Julius, Seinäjoki

Karvonen Ville-Pekka, Halsua

Ketola Ville, Seinäjoki

Kohtamäki Kim, Seinäjoki

Koskinen Juho, Seinäjoki

Käkönen Jenna, Seinäjoki

Latvala Topias, Seinäjoki

Latva-Ranto Reetta, Kurikka

Muhonen Harri, Perho

Murorinne Emilia, Jyväskylä

Myllykoski Tuomas, Alavus

Mäkelä Riina, Lapua

Mäkelä Jussi, Kurikka

Mäkilaine Juuso, Kurikka

Pajuoja Niko, Seinäjoki

Pitkäkoski Henri, Seinäjoki

Saari Henri, Seinäjoki

Ström Jenni, Seinäjoki

Uutela Katariina, Seinäjoki

Vuorimaa Niko, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Aha Laura, Vimpeli

Järvi Juha, Seinäjoki

Kinnunen Aleksi, Seinäjoki

Kuusniemi Mikko, Kurikka

Litmanen Joona, Seinäjoki

Parkkali Janne, Seinäjoki

Vaaranmaa Ville, Seinäjoki

Weckman Panu, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Automaatiotekniikka

Halkola Valtteri, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Matilainen Riikka, Seinäjoki

Pihlaja Antti, Seinäjoki

Uusi-Pohjola Toni, Vaasa

 

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Havimäki Jukka, Kurikka

Huolman Pasi, Muurame

Ruotsala Lasse,  Kauhava

Törmälä Jussi, Pori

 

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Huhtala Jani, Kokkola

Isohanni Mikko, Jyväskylä

Katajamäki Lasse, Evijärvi

Laulainen Kimmo, Helsinki

Leppänen Saana, Tampere

Paavola Juhana, Alavus

Rauhala Jussi, Espoo

Ravi Jukka, Laukaa

Tarkkanen Juho, Kurikka