Onnea! Kesäkuussa 2020 SeAMKista valmistuneet | SeAMK

Onnea! Kesäkuussa 2020 SeAMKista valmistuneet

kategoria: Hakijalle
Kuvituskuva.

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Hakoneva Brita, Seinäjoki

Hyyppä Jenni, Seinäjoki

Maunuksela Jaakko, Seinäjoki

Roponen Rita, Seinäjoki

Viitasaari Tuomas, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Haapala Tuula, Kauhava

Isoaho Minna, Kauhajoki

Kiuru-Sundberg Marjo, Teuva

Lindqvist Tarja, Kauhajoki

Villamo Karita, Isojoki

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Ala-Louko Marjo, Seinäjoki

Autio Hanna, Kurikka

Erkko Tiikka, Tampere

Jutila Eero, Tampere

Jäntti Mari, Seinäjoki

Kokkoniemi Satu, Seinäjoki

Kuivalainen Joonas, Seinäjoki

Latva-Kokko Antti, Helsinki

Laurila Kim, Seinäjoki

Mäkelä Eero, Seinäjoki

Mäki-Mantila Risto-Matti, Raisio

Mäki-Rajala Oona, Seinäjoki

Nikunlassi Jenniina, Seinäjoki

Rauhala Matias, Seinäjoki

Salmi Tomi, Kauhava

Tuomilehto Samuli, Joensuu

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Rouvali Kirsi, Turku

 

Master of Business Administration, International Business Management

Dudene Nora, Akaa

Meisenzahl Julia, ulkomaat

Ranta Mika, Seinäjoki

 

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

Eromäki Marika, Seinäjoki

Rantakoski Anna, Helsinki

 

Kulttuurituottaja (AMK)

Keisala Sanna, Seinäjoki

Manninen Sarianne, Seinäjoki

Mäenpää Henri, Seinäjoki

Pietikäinen Markus, Seinäjoki

Savela Sini, Seinäjoki

Garcia Carranza Tania, Seinäjoki

Udd Joakim, Seinäjoki

Vistbacka Johanna, Kruunupyy

 

Bachelor of Business Administration, International Business

Bendera Neema, Seinäjoki

Ding Jinyu, Vantaa

Fidelis Vaz Adrian, Seinäjoki

Koskinen Lotta, Tampere

Mendez Ortega Andres, Seinäjoki

Tammi Antti, Helsinki

 

SeAMK Ruoka

Restonomi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Uusi-Pohjola Niina, Alavus

 

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Ala-Lahti Elina, Virrat

Antintupa Marika, Seinäjoki

Heikkinen Janina, Seinäjoki

Kankkonen Sari, Seinäjoki

Karlung Essi, Alavus

Marjakoski Mia, Tampere

Marjamäki Veera, Seinäjoki

Myllykoski Julia, Lapua

Salo-Tuisku Henri, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Harju Iida, Tuusula

Isokangas Ida, Seinäjoki

Kangas Miika, Soini

Kangas Iiro, Seinäjoki

Lappalainen Sini, Helsinki

Nurminen Teemu, Turku

Ojala Markus, Seinäjoki

Pennanen Ella, Seinäjoki

Piirto Katariina, Seinäjoki

Talvitie Sami, Alavus

Sihvonen Lauri, Seinäjoki

 

Agrologi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Hintikka Jaana, Uurainen

Ristiharju Marika, Kauhajoki

Vola Katja, Muhos

 

Agrologi (AMK)

Alahallila Satu, Seinäjoki

Alarotu Ari, Jämijärvi

Englund Daniel, Pedersöre

Flink Maarit, Perho

Heinonen Päivi, Seinäjoki

Herttua Tero, Ylivieska

Iso-Koivisto Tuomo, Seinäjoki

Javanainen Jussi, Seinäjoki

Kallio Mika, Seinäjoki

Mäki Maarit, Lapua

Neste Lauri, Alavus

Niemi Lauri, Haapajärvi

Pinomäki Hanna, Lapua

Rantanen Liisa, Sastamala

Siipola Taina, Seinäjoki

Smolander Katja, Outokumpu

Yli-Kesäniemi Vuokko, Alajärvi

Yli-Kesäniemi-Hautala Virve, Kurikka

 

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

Sosionomi (AMK)

Aho Ilkka, Soini

Jokela Julia, Seinäjoki

Latvala Eetu, Ilmajoki

Metso Niko, Seinäjoki

Puskala Elina, Kokkola

Puusaari Heidi , Jyväskylä

Pyylampi Pekka, Kurikka

Rantala Saija, Vimpeli

Rinne Emma, Seinäjoki

Svan Essi, Seinäjoki

Tallbacka Anni-Julia, Jyväskylä

Lammila Theresa, Kauhajoki

 

Sosiaali- ja terveysalan (ylempi AMK), Kliininen asiantuntijuus

Porkkala Sanna, Seinäjoki

 

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Sosiaaliala

Isomäki Kati, Seinäjoki

Laitala Maarit, Seinäjoki

Nikkinen Anna-Kaisa, Karijoki

Peltomäki Riikka, Seinäjoki

Levy Tiia, Lapua

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Arvo Maiju, Kalajoki

Liikanen Reetta, Seinäjoki

 

Fysioterapeutti (AMK)

Antell Jennifer, Mustasaari

Keisala Riku, Kauhava

Suominen Joonas, Halsua

 

SeAMK Tekniikka

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Karimies Veli, Tampere

Rintanen Kimmo, Kurikka

Räihä Janne, Laukaa

Väyrynen Pasi, Laukaa

 

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Lassila Jari, Mustasaari

Pienimäki Topi, Lapua

 

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Havulehto Jyrki, Seinäjoki

Vähälummukka Pauliina, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Niemi Santeri, Seinäjoki

Vaaranmaa Ville, Seinäjoki

Weckman Panu, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Orava Peetu, Seinäjoki

Salo Lassi-Matti, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Anttila Aleksi, Seinäjoki

Katajamäki Tuomas, Seinäjoki

Keskimäki Pasi , Kurikka

Kitti Kimmo, Ilmajoki

Koski Manu, Seinäjoki

Muotio Ari, Teuva

Muotio Jere, Seinäjoki

Peltomäki Atte, Laihia

Puputti Joel, Lapua

Raitio Tuomas, Turku

Rönnkvist Jenny, Kokkola

Teppo Pekka, Alavus

 

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Ahlberg Valtteri, Seinäjoki

Hautala Kristian, Seinäjoki

Hirsimäki Mikko, Ilmajoki

Karppi Antti, Seinäjoki

Karppi Antti, Seinäjoki

Lehtimäki Oskari, Seinäjoki

Liimatta Jussi, Seinäjoki

Limmeri Antti, Jyväskylä

Keskimäki Matti, Kurikka

Mäkelä Carita, Tampere

Mäkelä Teemu, Seinäjoki

Nokso Joonas, Ilmajoki

Palomäki Tomi, Kurikka

Soini Ville, Seinäjoki