Onnea loka–joulukuussa 2020 SeAMKista valmistuneet! | SeAMK

Onnea loka–joulukuussa 2020 SeAMKista valmistuneet!

kategoria: Hakijalle
SeAMK onnittelee valmistuneita!

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

 

Bachelor of Business Administration, DP in International Business

Altynbek Aibek, Alankomaat

Dang Thi Phuong Linh, Vietnam

Kleimeier Nina Kim, Saksa

Limburg Yvonne, Saksa

Nair Aneesh, Intia

Nguyen Hoang Truc Han, Vietnam

Nyman Kristian Juhani, Lapua

Pham Quang Khai, Vietnam

Porubcová Laura, Tsekki

Vu Nguyen Phuong Huyen, Vietnam

Zasenko Kristina, Portugali

 

Kulttuurituottaja (AMK)

Kotokorpi Sarika, Seinäjoki

Lahdenperä Tuomas, Kauhava

Lahti Ilta, Seinäjoki

Lehtinen Anni, Seinäjoki

Mattila Iida, Seinäjoki

Murtomäki Toni, Helsinki

Määttä Kalle, Helsinki

Rouhiainen Juudit, Helsinki

Salminen Tomi, Eura

 

Master’s Degree Programme in International Business Management

Klink Jonas, Saksa

Mayer Steffen, Saksa

Uutela Matti, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Kaerla Nina, Rauma

Märsy Kaisa, Vaasa

Niittylä Niko, Seinäjoki

Petäjämäki Julia, Seinäjoki

Päivärinta Maiju, Kuusamo

Siira Taru, Vantaa

Sipiläinen Iida, Forssa

Tarvainen Sonja, Seinäjoki

Tornio Johanna, Oulu

Väisänen Roosa, Seinäjoki

Väänänen Noora, Tampere

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Aumanen Sami, Seinäjoki

Hast Samuli, Seinäjoki

Hautamäki Julia, Seinäjoki

Ikonen Antti, Seinäjoki

Kaappola Tanja, Lapua

Kaartinen Kirsi, Seinäjoki

Kangas Tommi, Seinäjoki

Kantoniemi Janne, Ilmajoki

Karhu Annika, Seinäjoki

Kaurila Linne, Seinäjoki

Killinen Jenni, Vaasa

Kivimäki Maija, Kauhajoki

Koivisto Juulia, Tampere

Koskinen Sanna, Ilmajoki

Kuivasmäki Henna, Kurikka

Kuula Arttu, Seinäjoki

Lampi Neea, Seinäjoki

Lassila Severi, Seinäjoki

Lehtinen Tiia, Seinäjoki

Luhtala Sanna, Seinäjoki

Luoma Karita, Teuva

Miettinen Lauri, Helsinki

Mäkkylä Mira, Seinäjoki

Männistö Tuulia, Kurikka

Ojala Roosa, Seinäjoki

Ojaniemi Henna, Kauhajoki

Panula Matias, Lapua

Pitkämäki Perttu, Kurikka

Pyylampi Veera, Seinäjoki

Rantala Essi, Tampere

Reini Jenna, Seinäjoki

Ridanpää Pilvi-Sisko, Lapua

Rintamäki Laura, Seinäjoki

Saarikoski Elina, Ilmajoki

Salmi Joni, Seinäjoki

Salo Virve, Lapua

Sievänen Riku, Seinäjoki

Sorjonen-Lammi Jonna, Kauhava

Suokas Joonatan, Seinäjoki

Tuomaala Juuso, Seinäjoki

Turpeinen Susanna, Seinäjoki

Valkama Mari, Alavus

Vattula Petri, Oulu

Viirumäki Veera, Alajärvi

Väljä Minna, Kauhajoki

Väätänen Pinja, Seinäjoki

Ylkänen Suvi, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Ahonen Marjo, Kauhajoki

Rajala Mari, Kauhajoki

Vuorinen Tarja, Soini

 

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Haapanen Kati, Lapua

Koponen Hanna-Mari, Jyväskylä

Kylli Johanna, Tyrnävä

Mäkelä Riikka, Laihia

Männistö Johanna, Seinäjoki

Nattari Nora, Nokia

Rissanen Jaakko, Kurikka

 

SeAMK Ruoka

 

Agrologi (AMK)

Ahlholm Johannes, Seinäjoki

Erkkilä Juho, Sastamala

Hakala Santeri, Ikaalinen

Hautaviita Susanna, Honkajoki

Hongisto Tuomas, Kurikka

Jaakola Eero, Ylivieska

Kangastie Elisa, Seinäjoki

Kokkila Jussi, Kauhava

Poikkimäki Sinja, Seinäjoki

Rinta-Tassi Salla, Kurikka

Viertola Kristian, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Kangastie Essi, Seinäjoki

Kekola Heidi Maria, Seinäjoki

Kentta Tiina, Seinäjoki

Metsäkylä Eeva, Sastamala

Niemistö Riina, Kurikka

 

Insinööri (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Jokinen Minna, Seinäjoki

Saari Suvi, Seinäjoki

 

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Kankaanpää Venla, Seinäjoki

Leikas Katriina, Seinäjoki

Martola Riikka, Seinäjoki

Nyström Sanna-Maaria, Seinäjoki

Pitkämö Emilia, Seinäjoki

Rantamäki Kirsi, Seinäjoki

Timonen Juho, Seinäjoki

 

Restonomi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Yli-Karjanmaa Emma-Kaisa, Ilmajoki

 

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

 

Bachelor of Health Care, Registered Nurse

Bett Brian Kiprono, Tampere

Carmel-Happonen Sharon, Helsinki

Hellström Topi, Seinäjoki

Kanu Obinna, Seinäjoki

Le Anh, Vietnam

Maharjan Rabina, Oslo

Melasalmi Pihla, Seinäjoki

Poromaa Cadybeth, Seinäjoki

 

Fysioterapeutti (AMK)

Alanko Veera, Seinäjoki

Haapala Juuso, Seinäjoki

Hietaharju Niko, Seinäjoki

Hyvönen Maiju, Helsinki

Joensuu Sonja, Ilmajoki

Kallio-Kujala Riikka, Seinäjoki

Kivelä Jenni, Seinäjoki

Korkiakangas Juho, Seinäjoki

Koskinen Suvi, Kauhajoki

Käppi Sofia, Tampere

Leppälä Julia, Seinäjoki

Mahlamäki Meri, Tampere

Mäki Pauliina, Inari

Mäkinen Tommi, Seinäjoki

Rajala Elli, Jyväskylä

Rintamäki Tuomas, Seinäjoki

Ruuti Hanna, Tampere

Sipilä Pauliina, Lahti

Starck Stiina, Tampere

Ylitalo Linnea, Seinäjoki

 

Geronomi (AMK)

Helevä Jenna-Riina, Seinäjoki

Kontturi Tiia, Vaasa

Latvala Tara, Lapua

Niemi Mari, Seinäjoki

Niemonen Heidi, Kurikka

Rantala Hanna, Seinäjoki

Salo Katariina, Seinäjoki

Tuukkanen Eija, Ylivieska

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Aho Annimaria, Alavus

Elomaa Jenna, Seinäjoki

Försti Sara, Evijärvi

Hakala Eveliina, Kokkola

Hautaviita Eveliina, Seinäjoki

Heikkinen Päivikki, Seinäjoki

Härmälä Alina, Tampere

Härö Jatta, Seinäjoki

Karppi Mira, Vaasa

Keisala Sanna, Seinäjoki

Keskinen Jaana, Ilmajoki

Kivisalo Elisa, Seinäjoki

Kohtala-Itäluoma Sanna, Kauhajoki

Koskela Tiina, Lapua

Koskela Tanja, Seinäjoki

Koski-Säntti Tiia, Seinäjoki

Kujala Ira-Marketta, Isokyrö

Kulju Joanna, Alavus

Laine Roosa, Karvia

Latvala Jonna, Kurikka

Latvala Mari, Seinäjoki

Lehto Niina, Seinäjoki

Leppälä Tiia-Maria, Seinäjoki

Liinamaa Jani, Kuortane

Lindström Kenneth, Vaasa

Lindström Sari-Maija, Vaasa

Luksanen Heli, Seinäjoki

Matila Suvi, Seinäjoki

Mattila Hanna, Tampere

Mäki-Valkama Anne-Mari, Seinäjoki

Määttä Iida, Seinäjoki

Niemistö Katja, Ilmajoki

Nuottajärvi Bettina, Seinäjoki

Paakinaho Eve, Seinäjoki

Paananen Sari, Ähtäri

Palomäki Mari, Seinäjoki

Petäjävirta Jonna, Seinäjoki

Pihlaja Meri-Juulia, Kurikka

Pihlajamäki Miika, Seinäjoki

Puska Tiia, Laihia

Pykäri Maiju, Seinäjoki

Raisio Anni, Seinäjoki

Rantanen Anna, Seinäjoki

Risku Marianne, Laihia

Ristolainen Pinja, Tampere

Rosenberg Salla, Seinäjoki

Runsala Taru, Seinäjoki

Saarela Hanna-Mari, Seinäjoki

Salo Kati, Seinäjoki

Sillanpää Sanna, Seinäjoki

Tolonen Inka, Kajaani

Tuomaala Anu, Alavus

Turja Elli, Seinäjoki

Valkeinen Piia-Riikka, Virrat

Vienola Nina, Sipoo

Viitakoski Janina, Seinäjoki

Virtanen Emma, Seinäjoki

Vuorio Maija-Matilda, Seinäjoki

Yliaho Venla, Seinäjoki

Yli-Rahnasto Eveliina, Seinäjoki

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Kliininen asiantuntijuus

Heimovirta Sinikka, Ilmajoki

Käkelä Jukka, Seinäjoki

 

Sosionomi (AMK)

Aho-Mantila Jenna, Seinäjoki

Annala Anne-Maarit, Seinäjoki

Erikoinen Krista, Seinäjoki

Haapoja Tanja-Angelika, Seinäjoki

Haavisto Anna-Mari, Seinäjoki

Hietanen Sallamaari, Kurikka

Hissa Veera, Seinäjoki

Humppi Olga, Jyväskylä

Häkkinen Siru, Seinäjoki

Isoluoma Reetta, Seinäjoki

Juntunen Vesa-Matti, Seinäjoki

Kareinen Iina-Maria, Seinäjoki

Kerola Riina, Seinäjoki

Kiis Linda, Espoo

Kilpi Emmi, Seinäjoki

Koivisto Jaana, Vaasa

Korpi Marika, Ilmajoki

Korpitie Sini, Seinäjoki

Kujala Maria, Seinäjoki

Lahdensuo Marja, Lapua

Laikola Mia, Tampere

Lammi Henna, Kauhava

Liikala Emilia, Seinäjoki

Luoma Riina, Espoo

Lyly Natalia, Lapua

Malmström Rosa, Espoo

Mäkelä Iina, Tampere

Mäkelä Iina, Tampere

Mäki-Mantila Aliina, Seinäjoki

Onnela Susanna, Helsinki

Paavola Sini, Virrat

Polvi-Lohikoski Henna, Seinäjoki

Rahkola Iida, Kauhava

Rauta Mirka, Seinäjoki

Rintala Hanna-Reetta, Seinäjoki

Ristimäki Juha, Seinäjoki

Saari Tiia-Maria, Kurikka

Saarikoski Anniina, Jämsä

Sillanpää Henna, Alajärvi

Sjöblom Sonja, Turku

Tamsi Beata-Sofia, Kauhajoki

Teitti Elina, Seinäjoki

Tuominiemi Eerika, Kurikka

 

Terveydenhoitaja (AMK)

Erkkonen Annukka, Ilmajoki

Honkola Kristi, Kauhava

Kairittu Sonja, Lapua

Kuoppa Jonna, Seinäjoki

Kämppi Hetafiia, Seinäjoki

Luhtavaara Milla, Oulainen

Nissinen Katariina, Jyväskylä

Parikka Selma, Tampere

Rantala Anniina, Kurikka

Ristiluoma Ida, Seinäjoki

Sippola Jenna, Seinäjoki

Vainio Elina, Seinäjoki

 

SeAMK Tekniikka

 

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Amanor Eric, Seinäjoki

Bauer Bernhard, Saksa

Hakala Ville, Seinäjoki

Latva-Aho Eetu, Vimpeli

Vähäpesola Rosaliina, Kauhava

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Alatalkkari Jussi, Seinäjoki

Kinnari Jarkko, Vaasa

Kiviniemi Kristian, Seinäjoki

Luoma Pekka, Seinäjoki

Toivola Matias, Seinäjoki

Uutela Mika, Vaasa

Vartiamäki Ville, Virrat

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Lamminkoski Juho, Seinäjoki

Poikela Eetu, Seinäjoki

Saarinen Ville, Ilmajoki

Valli Lauri, Vantaa

Volama Henry, Helsinki

Ylä-Pöntinen Antti, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Pentinmäki Janica, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Järvinen Kimmo, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Kastman Marja, Kokkola

Kujanpää Tuija, Kauhava

Lammi Sari, Seinäjoki

Luoma Tuomas, Lapua

Nevanpää Marko, Seinäjoki

Rajala Annukka, Lapua

 

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Ala-Huikku Jetro, Seinäjoki

Heinonen Jussi, Kuortane

Kallioniemi Marko, Seinäjoki

Keski-Lusa Elias, Kurikka

Latosaari Henri-Matias, Seinäjoki

Muukari Mikko, Seinäjoki

Myllymäki Miika, Kuortane

Riihimäki Jyri, Jyväskylä

Riukulehto Eelis, Jyväskylä

Runsala Pauli, Teuva

Saarenoja Samuli, Seinäjoki