Onnea SeAMKista valmistuneille!

kategoria: Hakijalle
Onnea valmistuneille!

Poikkeuksellisesti julkaisemme samalla kertaa täydennyksiä joulukuussa 2022 valmistuneiden nimilistaan sekä uusien, touko-heinäkuussa 2022 ja tammikuussa 2023 valmistuneiden nimet.

Tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

***

Exceptionally, we will simultaneously publish additions to the list of names of those who graduated in December 2022, as well as the names of new graduates in May-July 2022 and January 2023.

In the list organised by degree programme, everyone has given permission for their names to be published. The last name, first name and place of residence are given for those who have graduated.

Valmistuneet joulu-tammikuussa 2022/23

SeAMKista joulukuussa 2022 valmistuneet, joiden nimet eivät ehtineet ensimmäiseen julkaisuun ja sekä tammikuussa 2023 valmistuneet.

***

Graduated SeAMK students in December 2022, whose names did not make it to the first publication, and those who graduated in January 2023.

 

AMK-tutkinnot / Bachelor Degree Programmes

Agrologi (AMK)

Kallioinen, Heli Marianne                             Kalajoki

Kamppinen, Sofia Serafia                             Kauhava

Kumpulainen, Jonna Eeva Kaarina            Lestijärvi

Mannila, Vesa Johannes                               Kurikka

Manninen, Ella Maria Kristiina                   Seinäjoki

Märsy, Mira Marika                                        Oulu

Perkiömäki, Aleksi Viljami                            Seinäjoki

Salminen, Piritta Anna                                   Ilmajoki

Virta, Marjukka Katariina                             Rauma

 

Bachelor of Business Administration, International Business

Amanpour, Saeid                                            Seinäjoki

Do , Vu Tuong Vy                                             Seinäjoki

Dyakova, Teodora Ivanova                           Kubrat, Bulgaria

González Alonso, Rodrigo                            Leon, Espanja

Hoang, Thu Nhi                                                Seinäjoki

Pita Morales, Sara                                           Medina del Campo, Espanja

Rani, Varsha                                                      Seinäjoki

Rukmani, Rukmani                                         Seinäjoki

Sharma, Parth                                                  Seinäjoki

Singh, Jagdeep                                                 Seinäjoki

Tran, Nguyen Van Khanh                              Espoo

 

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Lehtikangas, Henri Samuli Kristian            Seinäjoki

Pöntinen, Jimi Jonathan Oscar                    Lapua

 

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Merikivi, Iris-Jasmin Maria                           Seinäjoki

Pihlaja-Kuhna, Milla Elisa                              Seinäjoki

Pystykoski, Juho Kusti                                    Seinäjoki

Romakkaniemi, Hanna-Mari                        Pello

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Viitamäki, Rami Markus                                Alavus

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Markin, Sergei                                                  Seinäjoki

 

Restonomi (AMK)

Jukarainen, Maiju Eveliina                           Nokia

Rantanen, Erika Emilia                                  Seinäjoki

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Hakala, Sara Krista Aliisa                              Ilmajoki

 

Sosionomi (AMK)

Kerola, Petra Johanna                                   Seinäjoki

Rannanjärvi, Maria Johanna                       Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Läspä, Veera Sofia                                           Lohja

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Korkea-aho, Arttu Kristian                           Seinäjoki

Mäenpää, Pauli Mikael                                  Seinäjoki

Ristimäki, Alexander Johannes                   Seinäjoki

Uitto, Juho Jaakko                                          Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Isokangas, Wilma Karoliina                           Alajärvi

Kiviluoma, Maria Emilia                                Lapua

 

Ylemmät AMK-tutkinnot / Master degree programmes

 

Agrologi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Pyykkö, Tanja Marija                                      Sastamala

 

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Lappalainen, Pekka Antero                           Muhos

 

Insinööri (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Kuossari, Iissa Jenita                                      Hausjärvi

Suopanki, Outi Maarit                                   Hollola

Vasko, Anu Maria                                            Pöytyä

 

Master of Business Administration, International Business Management

Bäck, Katarina Ulrika                                      Vaasa

Kirchner, Annabelle                                       Frankfurt, Saksa

Piippanen, Valtteri Jarmo Antti                  Kauniainen

 

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Sosiaaliala

Leppäkangas, Elisa Maaret                           Seinäjoki

Rouhunkoski, Minja Matilda                       Alavus

Viljanmaa, Taru Anneli                                  Lapua

 

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Huttunen, Minna Kristiina                           Lapua

Kuoppa-aho, Karoliina Maria                      Seinäjoki

Kuusiluoma, Jenna Kristiina                         Seinäjoki

Lehtovaara, Tiina Mirjami                            Kangasala

Leppänen, Jarmo Juhani                               Vantaa

 

Valmistuneet touko-heinäkuussa 2022

Alla olevassa listassa ovat toukokuun 2022  päätösjuhlan jälkeen valmistuneiden nimet, jotka ovat antaneet luvan nimen julkaisuun. Pahoittelemme nimien julkaisun viivästymisestä mahdollisesti aiheutunutta mielipahaa.

***

The below list contains the names of graduates after the May 2022 closing ceremony who have given permission for their name to be published. We apologize for any inconvenience caused by the delay in publishing the names.

 

AMK-tutkinnot / Bachelor Degree Programmes

Agrologi (AMK)

Hantula, Hermanni Pauli Mikael                Lapua

Jokipii, Mikko Jaakko                                     Karijoki

Karkkula, Aino Maria                                     Isokyrö

Koivisto, Marketta Mirjam Annika            Alavus

Lahdenmaa, Teemu Juhani                           Kauhajoki

Lahdenmaa, Suvi Maarit                               Seinäjoki

Mara, Jessica Ida Alice                                   Mustasaari

Samppala, Henna Hilma Tuulia                  Kurikka

Suoneva, Heli Senni Orvokki                        Karvia

Tulijoki, Viivi Krista Kaarina                         Ruovesi

 

Bachelor of Business Administration, International Business

Gautam, Yubraj                                                Seinäjoki

Guobys, Ernestas                                             Vilnius, Liettua

Hasanov, Sadi                                                   Pietari, Venäjä

Islam, Md. Saiful                                              Seinäjoki

Kour, Prableen                                                 Seinäjoki

Kujanpää, Santeri Matias                             Seinäjoki

Rask, Natalia Nelli Dagmar                           Seinäjoki

 

Geronomi (AMK)

Jutila, Laura Linnea                                         Tampere

Jutila, Liisa Maaria                                          Tampere

Lempinen, Susanne Christina                      Lempäälä

Mattila, Elina Maria Kyllikki                         Forssa

Palomäki, Ritva Maria                                   Paimio

Troger, Belinda Eveliina                                Muurame

 

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Annala, Joni Matti                                           Seinäjoki

Istanmäki, Aleksi Matti                                 Alavus

Jääskö, Jaakko-Juhani Jeremias                 Seinäjoki

Koivula, Juho Anttu Johannes                     Seinäjoki

Kuusisto, Tomi Tapio Jonathan                  Seinäjoki

Mitrovica, Edon                                               Vantaa

Ojanperä, Joni Patrik Mikael                       Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Alanko, Ida-Maria                                           Seinäjoki

Holappa, Jenna Maria                                    Seinäjoki

Kontturi, Vilma Johanna Emilia                  Pori

Nikumatti, Sanni Tuuli Talvikki                   Seinäjoki

Oksanen, Olivia Iida Maria                           Seinäjoki

Perälä, Joonas Anton                                     Seinäjoki

Saarela, Ville Markku Viljami                      Seinäjoki

Starovoit, Nataliia                                           Tampere

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Alarinta, Eero Matti                                           Seinäjoki

Kangas, Jyri Johannes                                       Tampere

Kauppi, Juho Uolevi                                           Parkano

Kukkanen, Teemu Simo Ilmari                         Seinäjoki

Kulmala, Tuomo Sebastian                               Seinäjoki

Myllykangas, Miikka Heikki Anselmi               Raahe

Nummela, Matti Leo Juhani                             Lahti

Riippi, Jani Armas                                              Kurikka

Syväjärvi, Olavi Antonio                                    Kauhava

Tohni, Pete Juhani                                             Seinäjoki

Tähti, Mitja Miikkael Raimonpoika                 Seinäjoki

Vainionpää, Jarkko Tapani                               Lapua

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Hänninen, Jarkko Mika Antero                   Kyyjärvi

Ojanen, Henrikki Oskari                                Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Hänninen, Aleksi Eetu Oskari                      Seinäjoki

 

Kulttuurituottaja

Immonen, Ida Alina                                        Porvoo

Katajala, Laura Anniina                                 Tampere

Kostiainen, Iiris Olivia                                    Seinäjoki

Lahtinen, Miska Petteri                                 Jyväskylä

Peltoniemi, Anssi Erkki Juhani                    Tampere

Saarinen, Juha Eero Matias                         Seinäjoki

Vainio, Sanna Sofia                                         Nurmijärvi

Yli-Mäenpää, Ethel Janika                            Seinäjoki

 

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Alanko, Jani Pekka Johannes                       Tampere

 

Restonomi (AMK)

Huhtala, Johanna Maria                               Tampere

Leppänen, Jenni Elina                                    Hyvinkää

Ojala, Elina Marianne                                    Kauhajoki

Pekkarinen, Alma Stiina                                Jyväskylä

Ranta, Nuutti Arttu Oskari                           Tampere

Salonen, Mira Maria Emilie                         Ylöjärvi

Sunell, Elina Anne-Mari                                Korsnäs

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Autio, Tiina Johanna                                      Alajärvi

Männistö, Senni Armi Katariina                 Seinäjoki

Tyni, Emmi Iida Kaarina                                Seinäjoki

Välimäki, Hilma Raakel Elina                       Karvia

 

Sosionomi (AMK)

Kojonen, Heli Susanna                                   Ilmajoki

Laine, Veera Pauliina                                     Jyväskylä

Rajala, Elise Katriina                                       Kihniö

Rinta-Kyttä, Ella Marika                                Seinäjoki

Salo, Minna-Maria                                          Lappajärvi

Ylä-Vannesluoma, Essi Kristiina                  Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Lahtinen, Emma Margareta Tuomontytär    Vaasa

Moisio, Paula Karoliina                                 Nokia

Saarinen, Oskari Johannes                           Vantaa

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Alatalo, Joni Juhani                                        Seinäjoki

Hautamaa, Eija Maarit                                  Seinäjoki

Hautamäki, Karoliina Maria Helena          Kokkola

Hautamäki, Susanne Hannele                     Seinäjoki

Järvimäki, Joel Johannes                              Seinäjoki

Karppinen, Tino Juhani                                 Seinäjoki

Kiuru, Jere Mikael                                           Seinäjoki

Koivusaari, Tuula Anneli                               Kyyjärvi

Kuokkanen, Emma-Sofia Eveliina              Seinäjoki

Lehtinen, Maria Salla Pauliina                    Seinäjoki

Mantere, Sari Seija Kristiina                        Lapua

Mäkinen, Frida Mira Julia                             Hämeenkyrö

Mäntylä, Heli Kristiina                                   Evijärvi

Ohriluoma, Heidi Irene                                  Karijoki

Paulamäki, Emmi-Kaisa Pauliina                Seinäjoki

Soini, Kaisu Hannele                                      Seinäjoki

Tiainen, Thithimon Aliisa                              Tampere

Tick, Niina Karoliina                                       Vantaa

Tuohisaari, Annu Susanna                            Ilmajoki

Tuurinmäki, Matias Kari Juhani                  Seinäjoki

Vattuaho, Jussi Matias                                  Seinäjoki

Vähätalo, Toni Henri Mikael                        Oulu

Yli-Koivisto, Linda Elisabeth                         Seinäjoki

Ylikojola, Sanni-Maija Kaarina                    Seinäjoki

Ylipihlajamaa, Heidi Maria                           Kokkola

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Isotalo, Johanna Marjut                                Kurikka

Myllymäki, Matias Samuel                           Ikaalinen

Nieminen, Marjo Tuulia                                Kankaanpää

Savinainen, Kati Helena                                Kurikka

Suuronen, Stefan Feodor Nikolai               Teuva

 

Ylemmät AMK-tutkinnot / Master degree programmes

Agrologi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Honkonen, Alina Maria Orvokki                 Perho

Kangasoja, Ella Anneli                                   Sievi

Kellokoski, Katja Marika                                Veteli

Tupila, Leena Maria                                        Kurikka

 

Insinööri (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Peltomaa, Jenni Maria                                  Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Ahola, Ville Petteri                                          Seinäjoki

Helkaharju, Jari Jouko                                    Mustasaari

Yli-Kätkä, Pasi Juhana                                    Nokia

 

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

Arvela, Ossi Ilmari                                           Heinola

Järviniemi, Jussi Antero                                 Kokkola

Piispanen, Milla Elina                                     Jyväskylä

Tuomela, Marlena                                          Lapua

Tyynismaa-Joukosalmi, Marika Susanna       Kruunupyy

 

Master of Business Administration, International Business Management

Al Duleimi, Salwan Hisham Ali                    Jyväskylä

Kattelus-Kilpeläinen, Piia Maarit                Seinäjoki

Mohammad, Mohammad Faisal                Vantaa

 

Restonomi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Mukkala, Kaisa-Leena                                    Jämijärvi

Olin, Mirka Karoliina                                      Vantaa

Pitkämö, Soile Sinikka                                   Kurikka

Sivula, Taija Anniina                                       Kokkola

 

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Sosiaaliala

Alatalo, Anu Maria                                          Soini

Kankaansyrjä, Roosa-Maria Kristiina        Seinäjoki

Laakso, Kirsi Johanna                                     Seinäjoki

Saarinen, Riikka Eliisa                                    Ilmajoki

Valli, Birgitta Anneli                                       Tampere

Ylimäki, Mico Antero Albertino                   Kauhajoki

 

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Koivuporras, Laura Ulrika                             Ilmajoki

Luomanmäki, Kati Marika                            Seinäjoki