Onnea tammi-toukokuussa 2022 SeAMKista valmistuneet! | SeAMK

Onnea tammi-toukokuussa 2022 SeAMKista valmistuneet!

kategoria: Hakijalle
SeAMK onnittelee valmistuneita!

Tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan nimi sekä kotipaikka.

AMK-TUTKINNOT

Agrologi (AMK)

Jukka Aalto, Kurikka

Linda Hemminki, Vaasa

Veronika Kallio, Polvijärvi

Janne Kallioniemi, Seinäjoki

Viivi Kivimäki, Seinäjoki

Elina Knuts, Pedersöre

Arttu Koivumäki, Kurikka

Senni Lahti, Kauhava

Joonas Lapatto, Jyväskylä

Antti Laurila, Teuva

Annika Lillvik, Kurikka

Jarmo Luoma, Seinäjoki

Milja Männikkö, Kurikka

Taina Pesola, Kauhava

Antti Raininko, Kankaanpää

Joonas Salmela, Ruovesi

Linda Virkamäki, Soini

Aleksi Yli-Karjanmaa, Ilmajoki

 

Bachelor of Business Administration, International Business

Simon Fometenou Jongo

Tobias Derkacz

Glenn Murray, Ilmajoki

 

Geronomi (AMK)

Kaija Göös, Seinäjoki

Terhi Hautaluoma, Seinäjoki

Päivi Hämäläinen, Äänekoski

Tiina Ihantila, Jyväskylä

Kirsi Kemppainen, Kauhava

Tuire Keski-Kujala, Lappajärvi

Päivikki Kolmonen, Kokkola

Saija Koponen, Nokia

Päivi Malmstén, Seinäjoki

Jaana Mäntylä, Vimpeli

Virpi Riekki, Raahe

 

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Jukka Jokela, Nokia

Riku Kallioniemi, Seinäjoki

Santeri Kamppila, Kauhava

Arttu Kangasperko, Hämeenkyrö

Jussi Koivusalo, Seinäjoki

Vasily Kuznetsov, Lapua

Hannu Laurila, Seinäjoki

Marko Maunula, Seinäjoki

Antti Mäenpää, Seinäjoki

Tommi Pelkkala, Kauhava

Niku Pollari, Seinäjoki

Juho Puska, Seinäjoki

Joni Saajanne, Kajaani

Mikko Sahlakari, Seinäjoki

Joel Tikka, Kauhava

 

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Mikko Kauttu, Seinäjoki

Jasmine Laitila, Seinäjoki

Viivi Loppela, Vaasa

Heini Luomanen, Lapua

Sanni Ruuttula, Seinäjoki

Jussi Saukko, Alavus

Matias Savola, Seinäjoki

Suvi Taalamo, Jyväskylä

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Oskari Aila, Vaasa

Toni Antila, Seinäjoki

Tuomas Haapala, Kurikka

Joonas Hannus, Seinäjoki

Ville Havinen, Seinäjoki

Kim Holopainen, Seinäjoki

Ari Hongisto, Jyväskylä

Paavo Hämäläinen, Seinäjoki

Matti Iisakkala, Pori

Tommi Ikonen, Seinäjoki

Eemeli Ilomäki, Seinäjoki

Petri Jäntti, Seinäjoki

Aki Kaihlamäki, Alavus

Mikael Kivistö, Laihia

Aleksi Kultalahti, Jyväskylä

Eero Laurila, Seinäjoki

Riku Mäki-Saari, Kurikka

Eemeli Nieminen, Seinäjoki

Viljami Paavola, Liminka

Oskar Pietilä, Kokkola

Juho Saari, Seinäjoki

Santeri Salo, Seinäjoki

Markus Saunamaa, Ähtäri

Leo Seppälä, Asikkala

Samuli Sillanpää, Seinäjoki

Tuukka Suvela, Seinäjoki

Atte Tammi, Jyväskylä

Toni Teppo. Seinäjoki

Juuso Vesaranta, Ylöjärvi

Matti Välimaa, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Marika Eteläkari, Kyyjärvi

Teemu Haapasaari, Kauhava

Jesse-Joonas Hakala, Seinäjoki

Iita Harju, Pälkäne

Elina Huhta-Koivisto, Vaasa

Petri Jaakkonen, Seinäjoki

Matias Kangasniemi, Ilmajoki

Olli Katajamäki, Seinäjoki

Roope Koivisto, Alavus

Henri Komsi, Seinäjoki

Vili Kuusela, Seinäjoki

Topi Lehtola, Laihia

Otto Lohi, Tampere

Anne-Mari Mäntyniemi, Vantaa

Olli Niemi, Seinäjoki

Janne Pihlajaniemi, Seinäjoki

Jani Puotinen, Seinäjoki

Julia Riihimäki, Perho

Omaid Sadat, Espoo

Tomi Saukkosaari, Seinäjoki

Rasmus Sauranen, Seinäjoki

Juha Tölli, Seinäjoki

Jere Uusitalo, Seinäjoki

Jaani Vainio, Äänekoski

Tiina Viitala, Kauhava

 

Kulttuurituottaja (AMK)

Eeva Ahola, Vantaa

Kia Ala-Renko, Seinäjoki

Eliisa Eloranta, Seinäjoki

Anne-Maria Hirvonen, Seinäjoki

Aini Kangas, Helsinki

Milla Korkeamäki, Seinäjoki

Pihla Ruokonen, Helsinki

Jaakko Seppä, Helsinki

Sonja Vakkala, Seinäjoki

Rasmus Reijonen, Seinäjoki

 

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Mikko Hemminki, Alajärvi

Petri Huhtala, Kokkola

Tuomo Iivarinen, Jyväskylä

Timo Jaskari, Vaasa

Ville Jokitalo, Kokkola

Olli Keisala, Seinäjoki

Ulla Koljonen, Pihtipudas

Jan Kujala, Alajärvi

Mika Palo, Kokkola

Niko Salminen, Seinäjoki

Konsta Sulkava, Jyväskylä

Eemil Turja, Alajävi

 

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Jarkko Järvi, Seinäjoki

Simo Kiminki, Seinäjoki

Eija Koveronkoski, Seinäjoki

Eemeli Kujanpäää, Kurikka

Heini Sammalkangas, Siikajoki

Sairaanhoitaja (AMK)

Annukka Alponen, Kauhava

Elina Antila, Seinäjoki

Merja Autio, Alavus

Vera Garbali, Ilmajoki

Vesa Haapatalo, Seinäjoki

Arja-Sisko Heikkilä, Kokkola

Tuuliina Hirvonen, Seinäjoki

Raita Ilomäki, Seinäjoki

Tiina Javanainen, Seinäjoki

Riikka Järvelä, Seinäjoki

Kaija Kankaanpää, Seinäjoki

Tanja Karvonen, Ilmajoki

Jukka-Pekka Katajisto, Kurikka

Hanne-Maria Kettula-Pihlaja, Kurikka

Hannu Kontio, Seinäjoki

Miina Kontoniemi, Seinäjoki

Siru Kulju, Kurikka

Tiina Laaksonen, Karvia

Sara Lindberg, Lapua

Essi Lätäkönmäki, Kauhava

Henna Mikkilä, Seinäjoki

Jose Myllylahti, Seinäjoki

Jenna Mäenpää, Vaasa

Marjo Ojala, Seinäjoki

Anna Paalijärvi, Seinäjoki

Reija Patama, Soini

Henna Perkiö, Isokyrö

Tiina Pukkinen, Tampere

Joel Puska, Seinäjoki

Outi Rajala, Seinäjoki

Timo Rentto, Virrat

Anne Rintala, Seinäjoki

Mirka Rintala, Kurikka

Ellanoora Ristolainen, Alavus

Terhi Rönn, Seinäjoki

Joanna Seppälä, Vaasa

Satu Talasmäki, Seinäjoki

Katri Valkkio, Seinäjoki

Emmi Virolainen, Lapua

Hanne Ylä-Pöntinen, Seinäjoki

 

Sosionomi (AMK)

Sonja Ala-Fossi, Kauhava

Pirjo Alahonko, Kankaanpää

Henna Alkio, Seinäjoki

Henna Haapaniemi, Seinäjoki

Janika Hahka, Seinäjoki

Sanni Hänninen, Seinäjoki

Jukka Korri, Lappajärvi

Ari-Matti Lautamäki, Lapua

Niina Lehtola, Seinäjoki

Riikka Lokasaari, Laihia

Mari Mansikkamäki, Seinäjoki

Petra Metsälä, Seinäjoki

Julia Mylly, Tampere

Katri Nikkari, Lapua

Merja Nummela, Seinäjoki

Riina Peltonen, Kemi

Anni Pietarila, Kangasala

Elisa Polet, Seinäjoki

Rosa Rantala, Tampere

Eveliina Siltala, Seinäjoki

Sofia Sulkakoski, Seinäjoki

Mari Säntti, Kurikka

Sanni Uusitalo, Seinäjoki

Ville Vesterbacka, Seinäjoki

Niina Vuorela, Seinäjoki

Jonna Vuorenmaa, Seinäjoki

 

Terveydenhoitaja (AMK)

Jenna Heikkinen, Seinäjoki

Niina Kivelä, Seinäjoki

Beata Munkki, Laihia

Kirsi Tekoniemi, Vaasa

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Paula Haapanen, Vantaa

Sanna Koivuniemi, Seinäjoki

Katri Kylmäkorpi, Seinäjoki

Suvi Levonen, Seinäjoki

Mattus Lindfors, Seinäjoki

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Kaisa Haapaniemi, Seinäjoki

Annika Haapaniemi, Seinäjoki

Johanna Hakala, Seinäjoki

Iida Hautaluoma, Seinäjoki

Sari Hautasaari, Seinäjoki

Sofia Hemminki, Ilmajoki

Eero Kallio, Parkano

Jenni Kankaanpää, Lapua

Meri Keski-Mattila, Kauhajoki

Emma Kivikangas, Kauhava

Lauri Koivukoski, Seinäjoki

Tuula Koivusaari, Kyyjärvi

Ville Kuivinen, Seinäjoki

Satu Kuntola, Kurikka

Henna Kupila, Seinäjoki

Siiri Kytöharju, Seinäjoki

Joanna Leikkari, Seinäjoki

Janne Lilli, Seinäjoki

Jere Lindqvist, Helsinki

Laura Malmivaara, Seinäjoki

Mari Mettälä, Kauhajoki

Timo Mylläri, Seinäjoki

Valtteri Mäkelä, Seinäjoki

Suvi Mäkelä, Pori

Veera Mäkelä, Oulu

Julia Mäki-Latvala, Ilmajoki

Julia Mämmelä, Kauhajoki

Heidi Ohriluoma, Karijoki

Susanna Paalanen, Kauhava

Noora Paloluoma, Seinäjoki

Juha Peltonen, Seinäjoki

Jessica Pitkämö, Seinäjoki

Ville-Markus Pöntinen, Seinäjoki

Arttu Rahko, Seinäjoki

Jori Salo, Seinäjoki

Susanna Sandberg, Seinäjoki

Mirva Santaharju, Seinäjoki

Emmi Tuomisto, Seinäjoki

Veera Virkorinne, Tampere

Sofia Välimäki, Tampere

Jessica Äijö, Tampere

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Juhani Honkilahti, Tampere

Laura Kuisma, Seinäjoki

Sani Murtoniemi, Kauhava

Ville Nielsen, Tampere

Tiina Pelkonen, Kauhajoki

Reetta Yli-Hynnilä, Kurikka

 

YLEMMÄT AMK-TUTKINNOT

Insinööri (ylempi AMK), Automaatiotekniikka

Mikko Hakanen, Ilmajoki

Timo Syrjälä, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Teemu Antila, Teuva

Juha Huttu-Hiltunen, Oulu

Eero Kainua, Lumijoki

Markus Lahti, Seinäjoki

Tero Turja, Alajärvi

 

Insinööri (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Susanna Kankaanpää, Seinäjoki

Sanna Tietäväinen, Ilmajoki

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Ville Ahola, Seinäjoki

Marko Hanka, Vaasa

Anssi Kirsilä, Alajärvi

Niina Kruuti, Seinäjoki

Mikko Kuivala, Tampere

Pasi Marttila, Seinäjoki

Jarkko Niemi, Seinäjoki

Antti Ojala, Seinäjoki

Henri Saarimaa, Lapua

Hannu Ulvila, Seinäjoki

Jukka Vainionpää, Kurikka

 

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

Satu Ojanen, Vantaa

 

Master of Business Administration, International Business Management

Ines Mardo

Kateryna Salmina, Seinäjoki

 

Sosiaali- ja terveysala ylempi AMK, Kliininen asiantuntijuus

Mari Hakalax, Seinäjoki

Jenna Kortekangas, Tampere

Johanna Koski, Ilmajoki

Jonna Laurila, Seinäjoki

Merja Martiskainen, Parkano

Annukka Mäkinen, Kuortane

Virpi Nivala, Toholampi

Jaana Nyström, Seinäjoki

Heidi Pienimäki, Seinäjoki

Henna Pollari, Seinäjoki

Marjo Rajamäki, Kurikka

Anniina Rintala, Alajärvi

Sirkka-Liisa Uusimäki, Ilmajoki

Riikka Värinen, Kurikka

Niina Yli-Mäenpää, Seinäjoki

 

Sosiaali- ja terveysala ylempi AMK, Sosiaaliala

Päivi Marttila, Seinäjoki

Heli Murtoniemi, Seinäjoki

Sarianne Mylläri, Ilmajoki

Lotta Orrenmaa, Kauhava

Sanna Pohto, Seinäjoki

Helinä Rajala, Ylöjärvi

Taina Salo, Seinäjoki

Niina Ujanen, Seinäjoki

Sini Vainio, Seinäjoki

 

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Heidi Ala-Välkkilä, Seinäjoki

Tiina Granvik, Seinäjoki

Matti Kuutti, Seinäjoki

Heli Lavila, Seinäjoki

Minna Mäkinen, Tampere

Tytti Riihiluoma, Seinäjoki