Onnea touko-heinäkuussa 2021 SeAMKista valmistuneet! | SeAMK

Onnea touko-heinäkuussa 2021 SeAMKista valmistuneet!

kategoria: Hakijalle
Lähikuva vaaleanpunaisesta kukasta ja teksti onnea valmistuville

Seinäjoen ammattikorkeakoulu onnittelee kaikkia kesän 2021 aikana valmistuneita!

Yksiköittäin ja tutkinto-ohjelmittain järjestetyllä listalla ovat kaikki nimensä julkaisemiseen luvan antaneet. Valmistuneista kerrotaan sukunimi, etunimi sekä kotipaikka.

 

SeAMK Liiketoiminta ja kulttuuri

 

Bachelor of Business Administration, International Business

Al-Hilfi Ali Abdulkarim Jasim

Appleby Liam Aaron, Seinäjoki

Doan Truong Hoang Yen

Jabbi Alieu Matias, Seinäjoki

Myllykoski Jenna Marianne, Seinäjoki

Rusev Mario Ivanov

Siddiqi Sohrab, Seinäjoki

Vu Kim Ngan, Helsinki

 

Kulttuurituottaja (AMK)

Holm Noora Maria, Seinäjoki

Jalonen Mirella Katariina, Ilmajoki

Joki Valtteri Samuel, Seinäjoki

Kokko Kaisa-Marja, Seinäjoki

Kolehmainen Emma Rebecca, Tampere

Komulainen Kiia Valeria, Seinäjoki

Malmivaara Nelli Tuulikki, Seinäjoki

Manninen Noora Maarit Pauliina, Seinäjoki

Minkkinen Jenna Janita Kristiina, Seinä’joki

Mäenpää Alexandra Viola, Seinäjoki

Mäkelä Maarit Miina Sofia, Ilmajoki

Mäki Ilmari Salomon, Seinäjoki

Mäkiranta Veera Aino Sofia, Seinäjoki

Naakka Joel Julius, Seinäjoki

Nieminen Essi Alina, Tampere

Ritari Jaakko Herman Akseli, Seinäjoki

Silvola Valtteri Juuso Oskari, Seinäjoki

 

Kulttuurituottaja (ylempi AMK)

Alatalo Anne-Kaisa, Seinäjoki

Haavisto Jonna Birgitta Mirjami, Karvia

Harju Karri Juuso Sebastian, Tampere

Jussila Mia Kristiina, Seinäjoki

Katajamäki Jukka Pekka, Seinäjoki

Kinkki Katariina Marjaana, Hyvinkää

Lukinmaa Sini-Annika Elisabet, Seinäjoki

 

Master of Business Administration, International Business Management

Karhulahti Elina Maaria, Nokia

 

Tradenomi (AMK), Kirjasto- ja tietopalveluala

Hautanen Wiljam Eerik, Ilmajoki

Korpelainen Hanne Mari Tuulia, Helsinki

Lehto Piia Marjut, Tampere

Leppälä Joni-Mikael, Ähtäri

Pulakka Tiina Suvi Tuulia, Nokia

Rinta-Valkama Jere Jussi Johannes, Kurikka

 

Tradenomi (AMK), Liiketalous

Alapaholuoma Matilda Josefiina, Seinäjoki

Degerlund Oskari Aku Matias, Soini

Haapala Matleena Anni Lyydia, Seinäjoki

Hanhisalo Arttu Jere Juhani, Seinäjoki

Harju Miia-Mari Juulia, Seinäjoki

Havila Joona Niilo Israel, Seinäjoki

Kangasluoma Annika Elena, Seinäjoki

Ketko Sofia Ester Emilia, Seinäjoki

Koivula Ida-Sofia, Seinäjoki

Konu Konsta Julius, Seinäjoki

Kopsala Timi Eelis, Toholampi

Lehtinen Milla-Maria Helena, Tampere

Leimio Marianne Elisabeth

Leppälä Henna Pauliina, Kurikka

Mäki-Asiala Juha Mikael, Sievi

Mäkitöyli Matias Oskari, Seinäjoki

Mäki-Töyli Mikael Petteri, Seinäjoki

Niemi Sara Katriina, Seinäjoki

Njehia Nahashon Huri, Seinäjoki

Nousiainen Tiina Maria, Ähtäri

Pitkänen Jutta Emilia, Alavus

 

Tradenomi (AMK), Pk-yrittäjyys

Ingves Nilmini Thanuja, Alavus

 

Tradenomi (ylempi AMK), Liiketoimintaosaaminen

Kujala Anne-Mari, Turku

Liinamaa Marika Susanna, Seinäjoki

Niemelä Nina Annika, Seinäjoki

Pitkäranta Pekka Jaakko, Ilmajoki

 

SeAMK Ruoka

 

Agrologi (AMK)

Backlund Alexander Markus Oskar, Vöyri

Isoaho Katia Liisa, Ilmajoki

Järvelä Juho Matias, Nivala

Karvanen Sara Lotta Katariina, Lappeenranta

Kaski Antti Ilmari, Kurikka

Krooks Isabella Josefina, Vöyri

Laitila Arttu Juho Kalevi, Kuortane

Latva-Krekola Jussi Ensio, Kauhajoki

Lindberg Ilkka Oskari, Seinäjoki

Lindberg Olli Johannes, Seinäjoki

Luhtanen Joni Mikael, Kurikka

Mikkonen Aino Asta Helena, Sulkava

Mäenpää Antti Sakari, Seinäjoki

Mäkelä Santeri Otto Matias, Alavus

Paalavuo Antti Valtteri, Seinäjoki

Puhakka Ville Heikki Oskari, Ilomantsi

Pörrö Otto Johannes, Säkylä

Raittinen Pirkko Liisa, Seinäjoki

Rautio Ella Katriina, Savitaipale

Rinta-Piirto Jenna Johanna, Kurikka

Sand Joni Sebastian, Teuva

Sillanpää Sini Susanne, Seinäjoki

Sivula Pauliina Emilia, Kurikka

Ylä-Tuuhonen Maire Elli Serafiia, Ruovesi

 

Agrologi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Samppala Pirjetta Maarit, Ilmajoki

Staffas Joni Marcus, Vöyri

Tuumi Kirsti Marjatta, Eura

 

Insinööri (AMK), Bio- ja elintarviketekniikka

Linjala Aapo Tuomas, Alavus

 

Insinööri (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Lahdenmäki Laura Helena, Ilmajoki

Pitkäranta Suvi Tuulikki, Ilmajoki

 

Restonomi (AMK), Ravitsemispalvelut

Kauppila Mila Katariina, Seinäjoki

Koivisto Susanne Elina, Seinäjoki

Lääveri Annastiina Hulda Aliisa, Tampere

 

Restonomi (ylempi AMK), Ruokaketjun kehittäminen

Fager Marika Tuulia, Salo

 

SeAMK Sosiaali- ja terveysala

 

Fysioterapeutti (AMK)

Näsi Valtteri Ilmari, Tampere

 

Geronomi (AMK)

KiiveriSara Kristina, Jyväskylä

Tienhaara Suvianna Esmiina, Seinäjoki

 

Sairaanhoitaja (AMK)

Hotakainen Janna Kaarina, Alajärvi

Niemenmaa Eveliina, Virrat

 

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Kehittäminen ja johtaminen

Kotamäki Johanna Eliisa, Lapua

Kuutti Mari Johanna, Seinäjoki

Mäkynen Niina Katariina, Ilmajoki

Niemi Mervi Maria-Liisa, Kauhava

 

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Kliininen asiantuntijuus

Ekman Elisa Pauliina, Seinäjoki

 

Sosiaali- ja terveysala (ylempi AMK), Sosiaaliala

Haapamäki Heini Anna Elisabet, Seinäjoki

Hietala Arja Maarit Hannele, Kokkola

Isoaho Elina Eeva-Marja, Karstula

Viitala Marjo Helena, Kurikka

 

Sosionomi (AMK)

Hietamäki Hilla Anna Emilia, Alajärvi

Keski-Kuha Veera Vilhelmiina, Seinäjoki

Knuts Ramóna, Seinäjoki

Laatu Silja Roosa Maria, Parkano

Pap Ramóna, Seinäjoki

Rantala Ilpo Matias, Lapua

Venäläinen Eija Helena, Kauhajoki

Virkki Katja Pauliina, Seinäjoki

 

 

SeAMK Tekniikka

 

Insinööri (AMK), Automaatiotekniikka

Hirvelä Arttu Samuli, Seinäjoki

Jutila Juho Mikael, Seinäjoki

Vuorinen Tuomo Kari Tapio, Kurikka

Vähä-Peltomäki Jere Mikael, Kajaani

 

Insinööri (AMK), Konetekniikka

Busch Santeri Timonpoika, Lapua

Junkkari Ville Sami Matias, Seinäjoki

Kaunismäki Ilkka Mikael, Seinäjoki

Kauppila Jere Nikolas, Seinäjoki

Latvala Eero Tapani, Seinäjoki

Matila Eemeli Heikki Fabian, Seinäjoki

Matinniemi Henri Sakari, Lapua

Mäki Jarkko Kalervo, Seinäjoki

Mäkinen Lauri Valtteri Sebastian, Seinäjoki

Rajamäki Pasi Aleksi, Seinäjoki

Riihimäki Niko-Matti Ilmari, Seinäjoki

 

Insinööri (AMK), Rakennustekniikka

Clark Mandi Sofia, Seinäjoki

Juppo Miia Elisa, Seinäjoki

Kultalahti Jesse Valtteri, Seinäjoki

Kyrö-Kangas Satu Maarit, Seinäjoki

Tanttari Juha Mika, Laihia

Ylihärsilä Tuukka Taavetti, Lapua

 

Insinööri (AMK), Tietotekniikka

Kaarlejärvi Saku Petteri, Seinäjoki

Pollari Sakari Antero, Seinäjoki

 

Insinööri (ylempi AMK), Rakentaminen

Salonen Markku Juhani, Isokyrö

 

Insinööri (ylempi AMK), Teknologiaosaamisen johtaminen

Autioaho Marjo Karoliina, Seinäjoki

Hautala Harri Jaakko, Kauhajoki

Puumala Antti Artturi, Alajärvi

 

Rakennusmestari (AMK), Rakennustekniikka

Haapaniemi Juha Iisak, Seinäjoki

Peri Erkki Elmeri, Jyväskylä

Rohula Juha Artturi, Petäjävesi

Tontti Anna Minna, Laukaa